W USA pojawiły się pierwsze automaty z amunicją

W USA pojawiły się pierwsze automaty z amunicją

Firma American Rounds wprowadziła automaty do sprzedaży amunicji w sklepach spożywczych w Alabamie, Oklahomie i Teksasie. Dzięki temu klienci mogą teraz kupić zarówno naboje, jak i mleko podczas jednej wizyty w sklepie.

American Rounds zapewnia, że ich automaty wykorzystują skanery identyfikacyjne i oprogramowanie do rozpoznawania twarzy, aby zweryfikować wiek kupującego. Firma twierdzi, że obsługa automatów jest „szybka i łatwa” jak obsługa tabletu. Pomimo zapewnień firmy, obrońcy praw człowieka wyrażają obawy, że sprzedaż amunicji z automatów może przyczynić się do wzrostu liczby strzelanin w USA.

Urządzenia wykorzystują technologię sztucznej inteligencji, skanery kart i oprogramowanie do rozpoznawania twarzy, aby zweryfikować wiek i tożsamość kupującego, a także upewnić się, że dokument tożsamości jest zgodny z klientem.

Firma utrzymuje, że ich technologia weryfikacji wieku czyni transakcje równie bezpiecznymi, a może nawet bezpieczniejszymi niż sprzedaż internetowa, która nie zawsze wymaga przedstawienia dowodu wieku, lub sprzedaż w sklepach detalicznych, gdzie istnieje ryzyko kradzieży. Przeciwnicy dostępu do broni wszczynają jednak alarm. „W kraju, gdzie broń jest główną przyczyną zgonów dzieci, nie musimy dalej normalizować sprzedaży i promocji tych produktów” – powiedział Nick Suplina, starszy wiceprezes ds. prawa i polityki w Everytown for Gun Safety.

Prezes American Rounds, Grant Magers, poinformował, że sklepy spożywcze i inne firmy same zgłaszały się do firmy z pomysłem sprzedaży amunicji za pomocą automatów. Firma, założona w Teksasie w 2023 roku, ma już jedną maszynę w Alabamie, cztery w Oklahomie i jedną w Teksasie, a w najbliższych tygodniach planuje uruchomienie kolejnych urządzeń w Teksasie i Kolorado.

"Jesteśmy pionierami technologii sprzedaży detalicznej amunicji i nieustannie się rozwijamy, aby wdrażać najnowsze osiągnięcia w dziedzinie sztucznej inteligencji i uczenia maszynowego. Nasze zautomatyzowane podajniki amunicji stanowią szczyt tej innowacji i zostały zaprojektowane z myślą o zapewnieniu precyzji, wydajności i niezawodności. Otwierając się na zmiany i kwestionując status quo, chcemy zrewolucjonizować branżę amunicyjną, sprawiając, że zakupy staną się prostsze, szybsze i mądrzejsze dla każdego". Szef firmy produkującej maszyny powiedział, że otrzymali ponad 200 zamówień od innych sklepów (łącznie z 9 stanów), a zamówienia wciąż napływają.

„Nasze automatyczne dystrybutory amunicji są dostępne 24/7, dzięki czemu możesz kupować amunicję według własnego harmonogramu, bez ograniczeń godzin otwarcia sklepu i długich kolejek” — informuje American Rounds na swojej stronie internetowej.

Nowa inicjatywa wzbudza kontrowersje, ale American Rounds pozostaje przekonana, że ich technologia przyniesie bezpieczne i wygodne rozwiązanie dla klientów.

Jedna z maszyn została usunięta z miasta Tuscaloosa w Alabamie po tym, jak na posiedzeniu rady miasta zakwestionowano jej legalność. Przewodniczący Rady Miasta Tuscaloosa, Kip Tyner, powiedział, że początkowo myślał, że maszyny to żart, gdy otrzymał telefony w tej sprawie. „Otrzymałem kilka telefonów o amunicji sprzedawanej w sklepach spożywczych, automatach”, powiedział Tyner na spotkaniu. „Myślałem, że to kłamstwo. Myślałem, że to żart — ale tak nie jest”.

Szef policji Tuscaloosa Brent Blankley potwierdził jednak, że ​​automaty są legalne i zatwierdzone przez Biuro ds. Alkoholu, Tytoniu, Broni Palnej i Materiałów Wybuchowych (ATF). W oświadczeniu wysłanym e-mailem do Newsweek, Biuro ds. Alkoholu, Tytoniu, Broni Palnej i Materiałów Wybuchowych stwierdziło: „Federalna licencja nie jest wymagana do sprzedaży amunicji. Jednak komercyjna sprzedaż amunicji musi być zgodna z prawem stanowym, jak również wszelkimi obowiązującymi przepisami federalnymi”.

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: W USA pojawiły się pierwsze automaty z amunicją

 0