W związku z błędem systemu Twitter zaleca zmianę hasła

W związku z błędem systemu Twitter zaleca zmianę hasła

Do grona kolejnej firmy mającej problemy z odpowiednim dysponowaniem zebranymi danymi dołączył Twitter. Jak się okazuje przez pewien błąd systemowy hasła 330 milionów osób nie zostały odpowiednio zaszyfrowane. W związku z tym konieczna jest ich natychmiastowa zmiana.

Niedawna afera związana z Cambridge Analytica i ogromnym wyciekiem danych, która podważyła zaufanie do nie tylko głównego winowajcy, ale także drugiego źródła problemu — Facebooka sprawiła, że więcej osób zaczęło dbać o swoje bezpieczeństwo w sieci. Wiele firm zgodnie z nowymi wymogami europejskimi musiało zmienić swą dotychczasową politykę, a niektóre umożliwiają nawet pobranie przez danego użytkownika przechowywanych o nim informacji. Niestety kolejnym może nawet poważniejszym zagrożeniem płynącym z codziennego korzystania internetu, to także wyciek wrażliwych danych takich jak loginy, hasła do kont, czy numery kart kredytowych mogących narazić nas na dodatkowe straty bądź koszta. Jak się okazuje prawdopodobną kolejną ofiarą ciemnej strony internetu stał się popularny Twitter.

W związku z zaistniałym tajemniczym błędem systemu Twitter zalecił zmianę hasła blisko 330 milionom użytkowników

Choć nie mamy pewności, czy wszelkie dane z serwerów platformy społecznościowej zdołały przedostać się do internetu, zaleca ona zmianę haseł blisko 330 milionom ludzi. Według m.in. Reutersa doszło do błędu, przez który część kodów zapisała się w nieszyfrowanej formie. Oczywiście nie ma przesłanek twierdzących, iż trafiły one w ręce hakerów, lecz oczywiście trzeba dmuchać na zimne. Dodatkowo ów błąd mógł występować od dłuższego czasu. Wątpliwe również, by Twitter wiedział o sprawie od samego początku i nie poinformował o niej opinii publicznej. Tak czy inaczej, usterka została już wyeliminowana. Swoją drogą miejmy nadzieję, że w przyszłości tego typy wypadków będzie znacznie mniej niż obecnie, a wszelkie korporacje postarają się staranniej dbać o nasze dane.

Pokaż / Dodaj komentarze do: W związku z błędem systemu Twitter zaleca zmianę hasła

 0