Wacom opracował pióro kompatybilne z technologią Surface Pen

Wacom opracował pióro kompatybilne z technologią Surface Pen

Już w zeszłym roku Microsoft nawiązał współpracę z Wacom, w ramach której japońska firma miała stworzyć serię produktów kompatybilnych z Windows Ink. Niestety sprzętu nie udało się przygotować w terminie.

Pierwotnie akcesoria miały trafić do sprzedaży w ostatnim kwartale minionego roku, ale obietnicy złożonej przez giganta z Redmond na konferencji Build 2016 nie udało się spełnić. Wacom nie zdążył sfinalizować prac nad zapowiadanym akcesorium w przewidzianym czasie. Japoński producent wydał jednak teraz oświadczenie w którym zapewnił, że jest o krok od ukończenia Bamboo Stylus opartego o technologie Active ES Pen i Microsoft Pen.

Będzie to najbardziej wszechstronne akcesorium tego typu, zgodne z wieloma urządzeniami obsługującymi pióra kompatybilne z funkcją Windows Ink. Zdaniem Mike'a Gaya z Wacom, główną zaletą rysiku jest możliwość płynnego przekładania go pomiędzy urządzeniami.

Dzięki partnerstwu Wacomu z Microsoftem, przyszłe akcesoria japońskiej korporacji będą mogły się cieszyć natywną obsługą Windows Ink na wielu różnych tabletach czy urządzeniach typu 2-w-1 - także od innych producentów. Nie wiadomo jeszcze dokładnie kiedy nowy rysik Wacom trafi do sprzedaży i ile będzie kosztować.

Wacom opracował piór kompatybilne z technologią Surface Pen

Pokaż / Dodaj komentarze do: Wacom opracował pióro kompatybilne z technologią Surface Pen

 0