Walka tajwańskich gigantów. MediaTek potajemnie nasyłał trolla patentowego na Realteka

Walka tajwańskich gigantów. MediaTek potajemnie nasyłał trolla patentowego na Realteka

Tajwański producent układów scalonych, MediaTek, przygotowuje się do obrony przed pozwem sądowym w Stanach Zjednoczonych. Pozew twierdzi, że firma "spiskowała" z przedsiębiorstwem specjalizującym się w sporach patentowych, w celu wniesienia bezzasadnych pozwów przeciwko swojemu rywalowi w celu zakłócenia jego działalności biznesowej.

Konkurencję łatwo pokonać... patentami, nawet jeśli są bezzasadne.

MediaTek, firma specjalizująca się w projektowaniu układów i zlecająca produkcję podwykonawcom, dostarcza układy, które znajdują zastosowanie w sieciach, smartfonach i innych zastosowaniach. W oświadczeniu skierowanym m.in. do tajwańskiej giełdy, firma zapowiedziała, że będzie bronić się przed postawionymi oskarżeniami. Skarga, która została złożona przez firmę Realtek, innego tajwańskiego producenta półprzewodników fabless o podobnym portfolio, stanowi podstawę tego pozwu. W swoim wniosku skierowanym do sądu, Realtek twierdzi, że podmiot zajmujący się roszczeniami patentowymi, którego określa jako "trolla patentowego", wspólnie działał z MediaTekiem w celu złożenia "nieskończonej liczby błahych pozwów", które według Realteka są "bezwartościowe" ze względu na nieważność dotyczących ich patentów.

Realtek pozwał MediaTek'a za ich potajemną umowę z trollem patentowym IPValue Management, która miała na celu bombardowanie bezzasadnymi pozwami Realteka i odwracanie ich uwagi od rozwoju produktów.

"Dzięki tej akcji Realtek stara się powstrzymać współczesnego barona rabusiów i jego najemnych popleczników, uchronić się przed ciągłymi obrażeniami i uchronić się przed zniszczeniem ze strony konkurencji w krytycznym przemyśle półprzewodników poprzez pociągnięcie oskarżonych do odpowiedzialności za ich spisek" - czytamy w pozwie. Realtek wymienia Future Link Systems, LLC jako firmę zajmującą się roszczeniami patentowymi, ale pozywa również spółkę macierzystą Future Link, IPValue Management, w ramach tej samej sprawy. To właśnie oni w zeszłym roku nabyli prawie 5000 patentów od Intela, przenosząc je do innej ze swoich spółek zależnych, Tahoe Research Limited, w celu licencjonowania ich firmom technologicznym.

MediaTek opłacał trolla patentowego.

Realtek twierdzi, że MediaTek przekazywał "tajne nagrody" firmie Future Link w zamian za składanie "bezpodstawnych" sporów patentowych w sądach amerykańskich, mających na celu nękaniem Realteka i odwrócenie uwagi od działań związanych z rozwojem. Ta ukryta umowa została ujawniona w trakcie procesu w jednej z spraw. Ujawnienie to wykazało, że przed wszczęciem sporu sądowego przeciwko Realtekowi, umowa licencyjna między MediaTekiem, IPValue i Future Link zawierała klauzulę dotyczącą "nagrody" sądowej, która dotychczas była skrywana przed opinią publiczną. Po ujawnieniu tej umowy, firma Future Link szybko wycofała wszystkie swoje roszczenia patentowe przeciwko Realtekowi, twierdzi Realtek.

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Walka tajwańskich gigantów. MediaTek potajemnie nasyłał trolla patentowego na Realteka

 0