Warner Bros. przyznaje, że Suicide Squad to porażka. Rocksteady same sobie winne

Warner Bros. przyznaje, że Suicide Squad to porażka. Rocksteady same sobie winne

Podczas prezentacji najnowszych wyników finansowych firmy dyrektor generalny Warner Bros., David Zaslav, nazwał „Suicide Squad: Kill the Justice League” (polski tytuł Legion Samobójców: Śmierć Lidze Sprawiedliwości) rozczarowaniem.

Szczerze mówiąc, trudno uznać to za zaskoczenie, bo wszyscy spodziewali się tego, kiedy tylko ogłoszono, że Suicide Squad: Kill the Justice League to gra typu usługa i zaprezentowano pierwsze materiały z rozgrywki. Minęło prawie dziesięć lat od poprzedniego tytułu Rocksteady, czyli zwieńczenia trylogii Batman: Arkham i wielu graczy oczekiwało od tego studia nowej superbohaterskiej gry AAA dla jednego gracza. Zamiast tego otrzymaliśmy kolejną grę typu usługę, która została bardzo chłodno przyjęta przez społeczność. 

Podczas prezentacji najnowszych wyników finansowych firmy dyrektor generalny Warner Bros. nazwał „Suicide Squad: Kill the Justice League” rozczarowaniem.

Warto również zauważyć, że Legion Samobójców: Śmierć Lidze Sprawiedliwości wygenerował znacznie niższe przychody niż Hogwarts Legacy. Hogwarts Legacy to gra dla jednego gracza, która ukazała się w 2023 roku. To bardzo dobrze pokazuje, czego oczekują gracze i mamy nadzieję, że Warner Bros. odbierze ten sygnał.

Moim zdaniem jest to jedna z najlepszych gier o Harrym Potterze. Zatem fakt, że gra dla jednego gracza osiągnęła lepsze wyniki niż tytuł GaaS, to dobra wiadomość. A teraz miejmy nadzieję, że Warner Bros i wszyscy pozostali wydawcy zrozumieją tę wiadomość. Co warto jednak podkreślić, Paul Tassi z Forbesa podaje, że pomysł na loot shootera w stylu gry usługi nie pochodził od wydawcy, ale „to kierownictwo Rocksteady podjęło decyzję o zastosowaniu tego modelu”, co wydaje się dość zaskakujące.

Teraz ten pomysł może odbić się Rocksteady czkawką. Studio nie wydało ani jednej gry przez ostatnie dziesięć lat poza Suicide Squad. Nie zdziwiłoby nas zatem, gdyby doszło do zwolnień lub nawet zamknięcia tego dewelopera. Tym bardziej, że ich najnowszy tytuł kosztował Warner Bros. 200 mln strat. 

Zapewne trendy w branży zmusiły Rocksteady do pójścia tą drogą. Mamy jednak nadzieję, że WB pozwoli tej utalentowanej ekipie stworzyć kolejny singlowy tytuł i ta odpokutuje tę wpadkę. 

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Warner Bros. przyznaje, że Suicide Squad to porażka. Rocksteady same sobie winne

 0