Wartość akcji Tesli spada, a Elon Musk śpi w siedzibie Twittera. Akcjonariusze zaniepokojeni

Wartość akcji Tesli spada, a Elon Musk śpi w siedzibie Twittera. Akcjonariusze zaniepokojeni

Inwestorzy obawiają się, że Elon Musk zbyt mocno angażuje się w Twittera, zaniedbując inne swoje działalności, na czele z Teslą, które wartość akcji spada.

Inwestorzy Tesli zdają siębyć coraz bardziej zaniepokojeni faktem, że Elon Musk tak bardzo skupia się na Twitterze, że przestaje interesować się Teslą, której wartość akcji leci w dół. Prezes co prawda próbował uspokoić akcjonariuszy, mówiąc, że "ogarnia Teslę", jednak akcjonariuszy niepokoi fakt, że miliarder nawet śpi w centrali Twittera i zapewne sytuacja się nie zmieni „dopóki media społecznościowe nie zostaną naprawione”. Nocowanie w siedzibie firmy nie jest jednak niczym nowym dla Muska. Już wielokrotnie widzieliśmy doniesienia, że spał nawet na hali produkcyjnej Tesli podczas zwiększania produkcji Modelu 3, choć w tym przypadku sytuacja jest nieco inna.

Tesla, od czasu przejęcia Twittera przez Muska, straciła na wartości więcej niż wynosi całkowita wartość transakcji, wynosząca 44 miliardy dolarów.

Krytycy obecnych działań Muska podkreślają, że przejęcie Twittera przez Muska negatywnie wpływa na Teslę, która straciła na wartości więcej od czasu przejęcia Twittera niż wynosi całkowita wartość tego przejęcia za 44 miliardy dolarów. Musk musiał nawet sprzedać warte miliardy dolarów akcje Tesli, aby zabezpieczyć transakcję, co przyczyniło się do znacznego spadku kapitalizacji rynkowej Tesli.

Krytycy działań Muska obawiają się, że miliarder skupia się na byt wielu projektach jednocześnie. Gdy Musk kierował Teslą, SpaceX, Boring Company i Neuralink, inwestorzy już martwili się, że zbyt mocno się rozdrabnia. Teraz, gdy do tego wszystkiego doszedł Twitter, obawy mogą być więcej niż słuszne. Możliwe jest, że wkrótce znów pojawią się propozycje zastąpienia Muska kimś nowym, kto będzie całkowicie poświęcał się Tesli na stanowisku CEO.

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Wartość akcji Tesli spada, a Elon Musk śpi w siedzibie Twittera. Akcjonariusze zaniepokojeni

 0