Wartość Bitcoina przekroczyła 4000 USD

Wartość Bitcoina przekroczyła 4000 USD

Już w zeszłym tygodniu wartość Bitcoina sięgnęła rekordowego pułapu 3000 USD. Tymczasem teraz osiągnął jeszcze wyższą wartość i nie zamierza zwalniać. Kryptowaluta kosztuje obecnie 4000 USD.

Wszyscy obecnie zastanawiają się, dlaczego nagle cena Bitcoina tak nagle wzrosła. 1 sierpnia nastąpił rozłam waluty na dwie osobne, drugą z nich jest Bitcoin Cash. Jednak wbrew oczekiwaniom, nie cieszy się ona zbytnim zainteresowaniom. Niedawno zapowiedziano także usprawnienia protokołów przechowywania BTC. Ponadto coraz więcej firm zbiera kapitał dla inwestorów poprzez ICO (Initial Coin Offering) - tak na przykład Filecoin uzbierał 180 milionów USD w kilka godzin. Większość osób biorących udział w tego typu akcjach musi zamienić tzw. pieniądze fiducjarne (niemające przełożenia na dobra materialne) na bitcoiny bądź inną kryptowalutę. Poza tym Bitcoin stał się także nową obsesją analityków z Wall Street, którzy generują spekulacje często wpływając na decyzje ludzi mających po raz pierwszy zainwestować w BTC.

Obecnie jeden Bitcoin warty jest 4219 USD

Wszystkie te czynniki mogły przyczynić się do wzrostu wartości Bitcoina. Każdy oczekuje, że bańka kryptowalut kiedyś pęknie i jest to kwestia czasu - takie głosy słyszalne były już od dawna, ale jednak jakoś zjawisko to jeszcze nie dotknęło wirtualnej waluty. Z drugiej strony, niektórzy, jak na przykład Jeremy Liew, pierwszy inwestor Snapchata, uważa, że Bitcoin do 2030 może kosztować aż 500 tys. USD. Niewątpliwie rynek ten jest niezwykle turbulentny i ciężki do przewidzenia. Ostatecznie też zdaje się, że szaleństwu kryptowalut nie będzie końca - co najwyżej jeszcze bardziej upowszedni się.

Pokaż / Dodaj komentarze do: Wartość Bitcoina przekroczyła 4000 USD

 0