Wartość rynkowa kryptowalut przekroczyła już 2 biliony dolarów

Wartość rynkowa kryptowalut przekroczyła już 2 biliony dolarów

Jeśli liczyliście na to, że wkrótce opadnie szaleństwo związane z kopaniem kryptowalut, co przełoży się na poprawienie dostępności kart graficznych, to niestety nie mamy najlepszych wieści. Wszystko wskazuje bowiem na wręcz odwrotną tendencję, gdyż kryptowaluty biją kolejne rekordy. Ich kapitalizacja rynkowa przekroczyła po raz pierwszy 2 biliony dolarów. Jest to efekt cen Bitcoina, Ethereum i innych cyfrowych walut, które przyciągają uwagę większej liczby inwestorów. Według serwisu Coindesk cena Bitcoina w momencie pisania tego tekstu wynosi 58 861 USD. Co prawda przez moment kosztował już nawet 61 556 USD, ale i tak w ostatnim czasie ma tendencję wzrostową. Bitcoin może samodzielnie utrzymać kapitalizację rynkową na poziomie 1 biliona dolarów, wystarczy, że jego cena pozostanie powyżej 53000 dolarów. Najpopularniejsza kryptowaluta nie spadła poniżej tego poziomu od 8 marca.

Kryptowaluty biją kolejne rekordy. Ich kapitalizacja rynkowa przekroczyła po raz pierwszy 2 biliony dolarów.

Bitcoin przekracza kolejną granicę i osiąga rekordową cenę

Bitcoin nie jest jednak jedyną kryptowalutą, która przyczyniła się do rekordowej kapitalizacji rynkowej w wysokości 2 bilionów dolarów. Ethereum osiągnęło w piątek najwyższą w historii cenę 2144 USD; obecnie jego cena wynosi 2121 USD. Inne waluty również cieszyły się wzrostem cen w ostatnim czasie. Znaczną część tego wzrostu przypisuje się większej liczbie inwestorów kupujących na rynku kryptowalut. Dla przykładu Tesla kupiła 1,5 miliarda dolarów Bitcoina w lutym, a aplikacje handlowe, takie jak Robinhood, naciskały na uczynienie handlu kryptowalutami bardziej dostępnym.

Wzrosty cen to przede wszystkim dobra wiadomość dla górników kryptowalut, ale gracze, szczególnie ci polujący na nowe karty graficzne, mogą być rozczarowani. Tym bardziej że kiedy wyprzedane zostaną najlepsze karty do wydobywania, górnicy z pewnością sięgną również po słabsze modele. MSI i ASUS ostrzegały już, że trwający niedobór GPU doprowadzi do wyższych cen kart graficznych w 2021 roku  i to zanim doniesienia wskazywały, że racjonowanie wody na Tajwanie może wpłynąć na produkcję GPU, jeśli warunki się nie poprawią i wciąż trwać będzie susza w tym kraju. Jak wynika z ostatnich przecieków, NVIDIA uciekła się do zwiększenia produkcji przestarzałych kart GTX 1050 Ti, 1650 i RTX 2060, próbując dać producentom coś, co mogą sprzedać graczom, ale osób polujących na modele RTX 30 raczej to nie zadowoli.

Pokaż / Dodaj komentarze do: Wartość rynkowa kryptowalut przekroczyła już 2 biliony dolarów

 0