Watch Dogs: Legion na Xbox Series S w dynamicznym Full HD

Watch Dogs: Legion na Xbox Series S w dynamicznym Full HD

Ubisoft już kilka dni ujawnił mnóstwo informacji na temat swoich gier w wersji na konsole nowej generacji. Wtedy też dowiedzieliśmy się, że Assasin's Creed: Valhalla zarówno na PlayStation 5, jak i Xbox Series X będzie działać w rozdzielczości 4K Ultra HD z płynnością 60 klatek na sekundę, a Watch Dogs: Legion w natywnym 4K Ultra HD osiągnie 30 fps-ów (do 60 konieczne jest włączenie dynamicznego skalowania rozdzielczości). A co ze słabszą konsolą Microsoftu, czyli Xbox Series S, która stworzona jest do grania maksymalnie w 1440p? Na ten temat informacjami podzielił się Galvin Whitlock - główny programista Ubisoftu. Okazuje się, że ten model może mieć problemy nawet z natywnym Full HD, co nie brzmi zbyt zachęcająco dla potencjalnych użytkowników.

Watch Dogs: Legion na Xbox Series S działa w dynamicznej rozdzielczości 1080p.

Xbox Series S

Galvin Whitlock z Ubisoftu zdradził, że Watch Dogs: Legion w wersji na Xbox Series S działa zaledwie w dynamicznej rozdzielczości Full HD (1920 x 1080 pikseli). W praktyce oznacza to, że konsola nie jest w stanie przez cały czas utrzymać takiej liczby wyświetlanych pikseli i w razie potrzeby może obniżać rozdzielczość w bardziej wymagających scenach. Biorąc pod uwagę zapowiedzi Microsoftu, według których Xbox Series S pozwoli na granie w 1440p, taka informacja może być rozczarowująca dla potencjalnych nabywców urządzenia. W końcu już pierwsze gry nie tylko nie osiągają rozdzielczości QHD, ale nawet mają problemy z natywnym Full HD. Z drugiej strony akurat Watch Dogs: Legion nie należy do najlepiej zoptymalizowanych produkcji, więc w przypadku innych tytułów może być lepiej.

Poza tym Whitlock ujawnił też kilka informacji na temat Ray Tracingu na konsolach nowej generacji. Z jego słów wynika, że technika śledzenia promieni wymaga osobnej optymalizacji w zależności od platformy i chociaż finalnie efekty są bardzo zbliżone, to jednak PC-ty mają tutaj minimalną przewagę zarówno nad Xbox Series X, jak i PlayStation 5. Jednak według Whitlocka tylko eksperci będą w stanie dostrzec różnice pomiędzy poszczególnymi platformami. Na własnej skórze przekonamy się o tym już za kilka i kilkanaście dni. Konsola Microsoftu debiutuje w Polsce 10 listopada, a PlayStation 5 trafi do pierwszych użytkowników 19 listopada.

Pokaż / Dodaj komentarze do: Watch Dogs: Legion na Xbox Series S w dynamicznym Full HD

 0