Wątpliwa przyszłość Elysium - serwer vanilla gry World of Warcraft

Wątpliwa przyszłość Elysium - serwer vanilla gry World of Warcraft

Każdy gracz mający styczność z grą Word of Warcraft z pewnością wie, czym są serwery vanilla. Ci, którzy zaczynali swoją przygodę związaną z grami MMORPG wraz z pierwszą odsłoną WoWa, pewnie wielokrotnie na nie zaglądali, licząc na to, że to właśnie dzięki nim wróci klimat i satysfakcja z każdego wbitego poziomu, towarzysząca im podczas rozwijania pierwszej postaci.

Jednym z takich serwerów jest Elysium, które w ostatnim czasie ma spore problemy wewnętrzne. Do tej pory większość kłopotów, z jakimi musiał mierzyć się serwer dotyczyło Blizzarda, który jak można się domyślić, nie był zadowolony z tego, że ktoś oferuje darmową wersję ich oryginalnej gry. Dotychczas Elysium prowadziło serwery opierające się na strukturze free2play, bazującej na darowiznach, a nie subskrypcji, jak jest to w przypadku Blizzarda. Raporty sugerowały, że nieznany pracownik ukradł 2000$ z funduszu reprezentacyjnego, co spowodowało niemałe zamieszanie wokół projektu. Zespół Elysium próbuje zebrać zwolenników poprzez swoją stronę internetową, na której publikowane są pozornie szczere i przeładowane emocjami apele, bardzo możliwe jednak, że przez kradzież tak znacznej kwoty wiara w projekt może upaść.

Wielu entuzjastów pierwotnego Azeroth może być rozczarowanych.

Sytuacji Elysium nie sprzyja również fakt, że Blizzard od dawna myśli o stworzeniu serwerów vanilla dla bardziej nostalgicznych graczy. Już ponad rok temu, po petycji przeciwko zamknięciu prywatnego serwera Nostalrius, a także za powstaniem serwera vanilla skierowanej przez graczy przeciwko Blizzard’owi, zaczęli oni poważne rozmowy na ten temat. Niewykluczone jednak, że zamiast klasycznych serwerów, których domagają się gracze, zostanie otwarty tak zwany „pristine realm”, czyli serwer zawierający krainy ze wszystkich dodatków, ale pozbawiony ułatwień, czy bonusów takich jak szybkie nabijanie poziomów, czy Group Finder. Z jednej strony pomysł wydaje się interesujący, wymusza na nas większą integrację ze społecznością serwera, a także sprawia, że rozgrywka staje się bardziej wymagająca. Z drugiej strony, większość graczy uważa, że idea ta może okazać się wielkim rozczarowaniem. A jakie jest Wasze zdanie? Czy stabilny, nieposiadający błędów, legalny serwer vanilla byłby gwoździem do trumny dla Elysium?

 

Pokaż / Dodaj komentarze do: Wątpliwa przyszłość Elysium - serwer vanilla gry World of Warcraft

 0