Watykan będzie miał własny serwer Minecraft

Watykan będzie miał własny serwer Minecraft

Jezuicki ksiądz planuje uruchomić watykański serwer Minecraft, zapraszając graczy do dołączenia i wyrażenia siebie w "mniej toksycznym" środowisku, niż mogliby znaleźć gdzie indziej. Mówi, że chodzi o zgromadzenie graczy, aby mogli nawiązywać i budować relacje, które, jak ma nadzieję, mogą zostać wzmocnione w prawdziwym świecie. Według opublikowanego niedawno materiału Rome Reports, ks. Robert Ballecer jest jezuitą, który rozpoczął naukę techniki i inżynierii w Dolinie Krzemowej. Po wyświęceniu starał się wykorzystać swoje wykształcenie i doświadczenie technologiczne, aby pomóc innym przywódcom kościoła nawiązać kontakt z większą liczbą ludzi.

Ksiądz chce żeby przywódcy kościoła mogli łatwiej nawiązywać kontakt z wiernymi. Jednym z takich kanałów ma być serwer Minecraft. 

Serwer Minecraft ma właśnie być środkiem do zwiększenia kontaktu kościoła z graczami - a także sposobem dla samych graczy, aby przekonać się, że ich wiara może współdziałać z ich zainteresowaniami związanymi z grami lub innymi nowoczesnymi technologiami i że te aspekty ich życia mogą nawet wspierać się nawzajem. "Nie chodzi o technologię, nawet nie o grę", mówi Rome Reports. "Chodzi o zgromadzenie ludzi, którzy mogą przenieść te relacje do prawdziwego świata".

"Na początku było wielu ludzi, którzy byli bardzo niepewni", mówi Ballecer. "Ponieważ widzisz tego faceta w koloratce, który mówi o najnowszych ofertach Google lub o tym, jak prowadzisz światłowód przez Atlantyk. I nie zrozumieli, powiedzieli: "Zaczekaj, te dwie rzeczy nie idą w parze". Ale po pewnym czasie zdawali sobie sprawę: "Okej, on wie o czym mówi, po prostu akurat jest księdzem". I ostatecznie to była służba, jaką starałem się wykonywać". Ballecer wybrał aby to Minececraft gościł na serwerach w Watykanie, a właściwie to gracze dokonali tego wyboru podczas ankiety na Twitterze. Do wyboru było Rust, Ark, Team Fortress 2 lub Minecraft jako serwer testowy dla społeczności watykańskiej. Minecraft wygrał z 64% głosów. Postępu można sprawdzać na minecraft.digitaljesuit.com.

Pokaż / Dodaj komentarze do: Watykan będzie miał własny serwer Minecraft

 0