Według analityków Nintendo Switch w 2019 roku wyprzedzi PlayStation 4

Według analityków Nintendo Switch w 2019 roku wyprzedzi PlayStation 4

Jeszcze do niedawna Nintendo pozostawało daleko w tyle za wielką dwójką, czyli Sony oraz Microsoftem, ale wbrew prognozom niektórych ekspertów pojawienie się konsoli Switch pozwoliło firmie w pewnym stopniu nadrobić stracony dystans. Pomimo że urządzenie przemawia raczej do bardzo konkretnego odbiorcy i przykładowo w Polsce nie cieszy się znaczącym wzięciem, to jest ono sprzętem naprawdę przemyślanym oraz posiadającym interesującą bazę gier. Mówiąc krótko, włodarze Nintendo nie mają prawa zanadto narzekać na sprzedaż swojej konsoli, a jakby tego było mało, wiele wskazuje na to, iż nadchodzący rok okaże się dla nich wyjątkowo pomyślny. Autorzy raportu przygotowanego dla firmy Strategy Analytics wierzą, że Nintendo Switch zdoła nieznacznie prześcignąć w sprzedaży rywala w postaci PlayStation 4.

Zgodnie z najnowszymi prognozami, Nintendo Switch wyprzedzi PlayStation 4 w ilości sprzedanych urządzeń.

Zgodnie z przewidywaniami, w 2019 roku Switch nabędzie 17,3 mln osób na całym świecie, podczas gdy PS4 trafi do rąk 17,1 mln ludzi. Oczywiście to marginalna różnica, ale pozwalająca Nintendo wskoczyć na fotel lidera, jeśli chodzi o rynek konsol. Spore rozczarowanie swoim fanom przyniesie z kolei Microsoft, którego Xbox One zajmie trzecie miejsce, z jedynie 10 mln sprzedanych urządzeń. Jak bardzo realistyczny jest to raport, przekonamy się w przyszłym roku, po końcowych statystykach pochodzących bezpośrednio od zainteresowanych stron. Biorąc pod uwagę rosnące zainteresowanie społeczności Nintendo Switch, wydaje się to realny scenariusz, aczkolwiek pamiętajmy, że Sony zajmuje 84 procent światowego rynku konsol. Przy okazji warto podkreślić, że zgodnie z danymi Adobe Analytics, Nintendo Switch okazało się wielkim wygranym w amerykańskich sklepach podczas tegorocznego Black Friday, gdzie PS4 i Xbox One znalazły się poza stawką, jeśli chodzi o najbardziej rozchwytywane produkty.

W dalszym odnoszeniu sukcesów pomóc mogą również gry, które już się ukazały, takie jak popularny nawet w Polsce Pokemon: Let's Go, Pikachu! oraz Super Smash Bros. Ultimate, który ukaże się za około cztery dni. W planach jest też zupełnie nowa produkcja RPG w świecie Pokemonów i ona także może w dużym stopniu zadecydować o świetnych wynikach sprzedaży Switcha. Niestety, jak można zauważyć, w większości są to tytuły z kolorową oprawą wizualną, przez co ciężko przekonać im do siebie starszych i poważniejszych odbiorców, z kolei takie gry jak mocno ograniczona wizualnie na Switchu FIFA 19, cieszą się zainteresowaniem, ale na pozostałych platformach sprzętowych.

Pokaż / Dodaj komentarze do: Według analityków Nintendo Switch w 2019 roku wyprzedzi PlayStation 4

 0