Według ankiety ludzie chętnie zapłacą 1200 dolarów za nowego iPhone`a

Według ankiety ludzie chętnie zapłacą 1200 dolarów za nowego iPhone`a

Obecnie na rynku smartfonów panuje drobna stagnacja, która powinna zmniejszyć się z chwilą umocnienia się na przykład standardu bezprzewodowej sieci 5G. Ciekawe podejście do nowinek technologicznych oraz inwestycji pieniężnych zdają się mieć fani Apple, którzy w badaniu zorganizowanym przez bank inwestycyjny Piper Jaffray stwierdzili, że nie mają problemu z wydatkiem niemałej sumy pieniędzy na nowy smartfon. Dokładnie 18 procent badanych wyraziło gotowość wyłożenia z portfela 1200 dolarów na iPhone'a wyposażonego w modem 5G. Analityk firmy Michael Olson stwierdził, iż biorąc pod uwagę wciąż raczkujące rozwiązanie, jego ograniczony marketing, a także spore ceny urządzeń, to dość duży poziom zainteresowania. Sądzi także, że z czasem ten poziom jeszcze wzrośnie.

Według Apple ludzie nie mają większego problemu z wydaniem 1200 dolarów na nowy model iPhone'a.

Niestety nic nie wskazuje na to, by tegoroczne iPhone'y doczekały się implementacji wspomnianej opcji i raczej powinniśmy otrzymać standardowy sprzęt wyposażony w 4G, a ogółem nowe modele nie przyniosą większej rewolucji względem swoich ubiegłorocznych poprzedników. Spekuluje się, że dostaną one układ A13 (Bionic) wykonany w technologii EUV gwarantujący większą wydajność. Ponadto w zestawie znajdzie się jeszcze większa bateria, a także, jeżeli wierzyć wcześniejszym spekulacjom, potrójny aparat fotograficzny. Tak jak wspominaliśmy, większe nowinki mają pojawić się dopiero w 2020 roku, Apple rozważa wówczas implementację laserowego sensora 3D będącego częścią podstawowej kamery. Posłuży on m.in. do skanowania otoczenia czy poprawi jakości zdjęć portretowych wykonanych z efektem głębi.

Bez wątpienia nowinki kosztują, nie powinniśmy tym samym oczekiwać, że Apple nagle zmieni swoją politykę i postanowi ciąć ceny swoich produktów. Ponadto wysokie stawki nie powinny dziwić w obliczu przeprowadzonej ankiety, bo skoro sami godzimy się na płacenie 1200 dolarów za telefon, to firmy nie będą same z siebie obniżać cen. Wracając jeszcze do kwestii bezprzewodowych sieci, choć technologia 5G jeszcze na dobre nie zagościła w naszych urządzeniach, to Samsung ma już pracować nad standardem 6G, który według planów zadebiutuje na świecie za kilka lat.

Pokaż / Dodaj komentarze do: Według ankiety ludzie chętnie zapłacą 1200 dolarów za nowego iPhone`a

 0