Według najnowszych informacji Sony rozsyła twórcom dev-kity PlayStation 5

Według najnowszych informacji Sony rozsyła twórcom dev-kity PlayStation 5

Kwestia ewentualnego powstawania kolejnej odsłony kultowego sprzętu japońskiego producenta zdaje nam się nieco rozjaśniać po ostatnich doniesieniach.

Spekulacjom o potencjalnym następcy PS4 nie ma końca. W internecie co jakiś czas przewijają się mniej lub bardziej wiarygodne wiadomości o planach Sony na najbliższe lata, a wciąż perfekcyjna sprzedaż czwórki pozwala im opóźniać podzielenie się z opinią publiczną jakimikolwiek informacjami w całej sprawie. Jednak dzisiaj Marcus Sellars, branżowy dziennikarz portalu (o ironio) poświęconego konkurencyjnej platformie - Nintendo Switch Network poinformował o wyprodukowaniu przez Sony specjalnych wersji deweloperskich PlayStation 5, które oczywiście zostały już rozesłane do najbardziej liczących się firm tworzących gry wideo. Choć wysyłka miała rzekomo rozpocząć się wraz z początkiem roku, to do listy szczęśliwców dołączą niebawem inne studia.

Według najnowszych informacji wersja dewelopersja PlayStation 5 jest już rozsyłana do twórców gier, żeby mogli zapoznać się z jej wszelkimi opcjami

Przeciek podchodzi od człowieka, który jakiś czas temu zdradził istnienie Call of Duty: Black Ops 4 również na konsolę Switch. I choć doniesienia o ewentualnym porcie, czy samym tytule nie zostały jeszcze oficjalnie potwierdzone, to mimo wszystko uchodzi on za w miarę wiarygodne źródło growych ciekawostek. Jeszcze wcześniej donosił o planach opublikowania Diablo III na sprzęt Nintendo, czy odświeżonego Spyro the Dragon. Co ciekawe deweloperskie urządzenia PlayStation 4 były rozsyłane do firm 2 lata przed debiutem finalnego, sklepowego wydania. Łącząc, to z ostatnimi doniesieniami o możliwej premierze PS5 za około 24 miesiące wszystko układa się w logiczną całość. Oczywiście programiści też potrzebują konkretnego czasu na zapoznanie się z konsolą i poznania jej możliwości.

Pokaż / Dodaj komentarze do: Według najnowszych informacji Sony rozsyła twórcom dev-kity PlayStation 5

 0