Według NPD Wiedźmin odnotował ogromny wzrost zainteresowania

Według NPD Wiedźmin odnotował ogromny wzrost zainteresowania

Nie ulega wątpliwości, że Wiedźmin stał się jednym z najbardziej rozpoznawalnych uniwersów fantasy na świecie, w czym pomogły nie tylko gry wideo, ale również premiera pierwszego sezonu serialu opowiadającego o przygodach Geralta z Rivii, po której Andrzej Sapkowski przez pewien czas był najpopularniejszym pisarzem na Amazonie. Gry CD Projekt RED czy produkcja serwisu Netflix wspomogły sprzedaż szczególnie na rynku amerykańskim, gdzie książki o wiedźminie poza pewnymi grupami fanów nie były zbyt mocno rozpoznawalne. Niestety ma to też pewnego rodzaju minus w postaci błędnego mylenia faktów, jakoby to powieści powstały na podstawie wcześniej opracowanych przez rodzime studio tytułów lub teraz serialu. Według dostępnych danych NPD w pierwszym tygodniu od debiutu serialu Wiedźmin obejrzało go 19 milionów użytkowników platformy Netflix pochodzących ze Stanów Zjednoczonych co zarazem przebija dokonanie innego projektu The Umbrella Academy, którego zobaczyło 17,5 mln osób.

Według dostępnych danych książki i gry z uniwersum Wiedźmina zanotowały w grudniu ogromny wzrost zainteresowania.

Firma analityczna NPD zauważa również, że w grudniu ubiegłego roku odnotowano wzrost sprzedaży książek z serii Wiedźmin, zaś przychody z tej kategorii były większe aż o 562 procent niż w analogicznym czasie 2018 roku. Także wirtualne adaptacje na terenie USA zanotowały prawie identyczny wzrost wynoszący 554 procent rok do roku. W growym świecie słynny zabójca potworów zdołał już pobić kilka rekordów zainteresowania i mimo iż trzecia odsłona marki zadebiutowała prawie pięć lat temu, to nadal wzbudza niemałe emocje przyciągając przed ekrany monitorów spore tłumy. CD Projekt RED potwierdził w przeszłości, że tytuł sprzedał się w nakładzie 20 milionów egzemplarzy, z kolei aktualnie najpewniej statystyki są jeszcze lepsze. NPD podkreśla, że Wiedźmin dobrze wykorzystał promocję, jaką w ciągu minionych lat dała gatunkowi fantasy Gra o Tron, aczkolwiek nie wolno tutaj zapominać o udziale Władcy Pierścieni.

Co ciekawe Wiedźmin 3: Dziki Gon po premierze serialu pobił własny rekord na Steamie, w którego w jednoczesnym momencie grało około 103,329 użytkowników (dane Steam Charts ze stycznia) natomiast w sklepie Valve sprzedano 8,18 mln egzemplarzy tej gry. Co ciekawe sam ojciec uniwersum wiedźmina, Andrzej Sapkowski potwierdził w ostatnim wywiadzie, że nagły wzrost popularności jego twórczością, który był widoczny przykładowo na Amazonie zawdzięcza adaptacjom, aczkolwiek nie zamierza dziękować za to technologiom. Cóż teraz nie pozostaje nic innego jak tylko czekać na drugi sezon serialu, nad którym zgodnie z dostępną informacją prace już ruszyły oraz następne gry autorstwa CD Projekt RED osadzone w tym świecie. Myślicie, że kiedyś zobaczymy Ciri w roli głównej bohaterki następnej gry?

Pokaż / Dodaj komentarze do: Według NPD Wiedźmin odnotował ogromny wzrost zainteresowania

 0