Według Yoshidy Sony było mocno nieprzygotowane na nadejście PlayStation 2

Według Yoshidy Sony było mocno nieprzygotowane na nadejście PlayStation 2

W najnowszym wywiadzie dla Edge Magazine Shuhei Yoshida stwierdził, iż jego korporacja nie była przygotowana na start PlayStation 2, choć jak wiemy ta ostatecznie zdołała zyskać aprobatę u fanów wirtualnej rozrywki.

PlayStation 2 bez cienia wątpliwości zdołało odnieść sukces i stać się jedną z kultowych konsol w ofercie Sony. Prezes Sony Interactive Entertainment Worldwide Studios, Shuhei Yoshida odrobinę inaczej wspomina okres premiery PS2 stwierdzając, że nie wszystko wyglądało tak jak powinno. Zaznaczył, iż firma niesiona spektakularnym sukcesem pierwszego PlayStation była solidnie nieprzygotowana na nadejście kolejnej generacji sprzętu. Głównym czynnikiem odpowiedzialnym za to był brak odpowiedniej wiedzy o sposobie zarządzania ówczesnym rynkiem. Yoshida raczył nawet zażartować jakoby w momencie startu PS2 prawie zabrakło gier. Choć urządzenie ten minus nadrabiało innym istotnym elementem, mianowicie — wbudowanym odtwarzaczem DVD, który był w niższej cenie aniżeli klasyczny sprzęt z tej kategorii.

Choć nie wszystko poszło tak jak powinno, to bez cienia wątpliwości PlayStation 2 osiągnęło globalny sukces.

Według Yoshidy Sony nie było przygotowane na nadejście PlayStation 2

Pomimo drobnych błędów Yoshida zaznaczył, że dwójka praktycznie od samego początku sprzedawała się jak szalona. Niestety w przypadku PlayStation 3 sytuacja nie przedstawiała się już tak kolorowo, a moment ujawnienia ceny urządzenia szef Sony wspomina z przerażeniem. Trójka wielokrotnie zmagała się z różnego rodzaju problemami takimi jak ubogi pakiet produkcji od autorów third-party. Co ciekawe sami deweloperzy nie ukrywali kłopotów, które sprawiała im architektura tamtej konsoli. Tak czy inaczej, sytuacja z PS4 wygląda o niebo lepiej zaś sprzęt radzi sobie na rynku o wiele lepiej niż rywal zza miedzy Xbox One. Teraz pozostaje jedynie wyczekiwać ewentualnego ujawnienia PlayStation 5 (według różnych źródeł trafiłby on do sprzedaży w okolicach 2020 roku).

Pokaż / Dodaj komentarze do: Według Yoshidy Sony było mocno nieprzygotowane na nadejście PlayStation 2

 0