Western Digital odświeża serię przenośnych HDD My Passport Ultra - do 4 TB

Western Digital odświeża serię przenośnych HDD My Passport Ultra - do 4 TB

Firma Western Digital właśnie wprowadziła najnowszą wersję swoich przenośnych dysków twardych My Passport Ultra, które wyróżniają się małymi gabarytami i dużą pojemnością.

Dyski twarde z serii My Passport Ultra oferują przestrzeń magazynową do 4 TB przy użyciu interfejsu USB 3.0, a więc mogą nadawać się z powodzeniem nie tylko do komputerów, laptopów, ale i również konsol stacjonarnych, takich jak Xbox One czy PS4. Akcesorium zamknięte jest w stylowej obudowie, w kolorze białego złota bądź ciemnoszarym, nawiązującej estetycznie do innych produktów firmy. Dostępne są warianty: 1 TB o grubości 13,5 mm oraz 2 TB, 3 TB oraz 4 TB o grubości 21,5 mm. Wszystkie z nich odznaczają się długością 81,5 mm i szerokością 110 mm. Urządzenia wyposażone są także w mechanizm automatycznego backupu lokalnych danych, a także sprzętowo szyfrowane w standardzie AES 256-bit.

My Passport Ultra to niezwykle kompaktowe, a zarazem pojemne dyski przenośne.

Ponadto znajdziemy tutaj narzędzie nowego typu, WD Discovery, pozwalające na przechowywanie lokalnych kopii danych z Facebooka, Instagrama, Dropboxa i Google Drive. Przy używaniu obydwu zestawów oprogramowania można skonsolidować dane z różnych źródeł na jednym urządzeniu. Dyski domyślnie kompatybilne są z Windows 7, 8.1 i 10 - do innych systemów operacyjnych wymagany będzie format. Transfer danych na interfejsie USB 3.0 wynosi do 5 Gb/s, natomiast przy korzystaniu z USB 2.0 będzie to 480 Mb/s. Nośniki z serii My Passport Ultra objęte są trzyletnią gwarancją. Ich cena wynosi 79,99 USD za wersję 1 TB, natomiast wariant z 4 TB na pokładzie to wydatek rzędu 139,99 USD.

Pokaż / Dodaj komentarze do: Western Digital odświeża serię przenośnych HDD My Passport Ultra - do 4 TB

 0