Western Digital prezentuje nowe dyski SSD i HDD do obsługi danych sztucznej inteligencji

Western Digital prezentuje nowe dyski SSD i HDD do obsługi danych sztucznej inteligencji

Western Digital rozszerza portfolio dysków SSD oraz HDD. Producent prezentuje nowy, dysk SSD PCIe Gen5 SSD, a także 64 TB SSD do obsługi ogromnych zbiorów danych AI. Jest też model ePMR - UltraSMR 32 TB HDD.

Dysk SSD Ultrastar DC SN861 to pierwsze rozwiązanie Western Digital klasy korporacyjnej PCIe Gen 5.0. Oferuje on pojemność do 16 TB i zapewnia nawet 3-krotny wzrost wydajności losowego odczytu w porównaniu z poprzednią generacją, przy bardzo niskich opóźnieniach. Ponadto, niski profil zasilania zapewnia wyższą liczbę operacji wejścia/wyjścia na sekundę, zmniejszając ogólny całkowity koszt posiadania (TCO).

Western Digital rozszerza portfolio dysków SSD oraz HDD.

Western Digital wprowadza pojemne dyski SSD i HDD do obsługi danych sztucznej inteligencji

Dysk zapewnia obsługę NVMe 2.0 i OCP 2.0, 1 i 3 DWPD oraz 5-letnią ograniczoną gwarancję. Ultrastar DC SN861 E1.S jest obecnie w fazie produkcji sampli testowych. Model U.2 dołączy do niego w tym miesiącu, a masowe dostawy rozpoczną się w trzecim kwartale tego roku. Więcej szczegółów na temat formatów E1.S i E3.S pojawi się jeszcze w 2024 r.

Uzupełnieniem Ultrastar DC SN861 jest rozszerzona seria dysków SSD klasy korporacyjnej Ultrastar DC SN655, zaprojektowana z myślą o aplikacjach intensywnie korzystających z pamięci masowej. Nowe opcje dysków SSD U.3 osiągną pojemność do 64 TB.

Nowe warianty DC SN655 są już dostępne w sprzedaży. Więcej szczegółów na temat dysków zostanie opublikowanych jeszcze w tym roku, gdy rozpoczną się masowe dostawy.

Western Digital testuje również z wybranymi klientami dyski twarde klasy korporacyjnej ePMR o pojemności 32 TB. Model Ultrastar DC HC690 zaprojektowany został z myślą o masowym przechowywaniu danych w hiperskalowych centrach danych w chmurze i przedsiębiorstwach.

Więcej informacji na temat AI Data Cycle i portfolio pamięci masowych Western Digital dla AI można znaleźć na tej stronie.

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Western Digital prezentuje nowe dyski SSD i HDD do obsługi danych sztucznej inteligencji

 0