Western Digital przedstawia nową pamięć do konsol Xbox Series X/S

Western Digital przedstawia nową pamięć do konsol Xbox Series X/S

Western Digital zaprezentował nową kartę rozszerzeń do konsol Xbox Series X/S, która jest licencjonowana i trafia na rynek w dwóch wariantach. Znamy też ceny produktu korzystającego z technologii Xbox Velocity Architecture.

WD prezentuje nową licencjonowaną pamięć do konsol Xbox Series

WD_BLACK C50 Expansion Card to nowa karta rozszerzeń dedykowana Xboxowi Series X i S, która pojawia się w sprzedaży w dwóch konfiguracjach pojemnościowych: 500 GB oraz 1 TB. Model od Western Digital powstał we współpracy z Microsoftem i jest przez niego licencjonowany. C50 pasuje do portu rozszerzeń Xbox Series X/S Storage Expansion Port i działa jako plug and play, więc nie musimy się martwić o problemy z kompatybilnością, a dodatkowo, by go zainstalować nie musimy otwierać konsoli.

Western Digital zaprezentował nową pamięć WD_BLACK C50 Expansion Card do konsol Xbox Series X/S.

WD_BLACK C50 Expansion Card kupimy na oficjalnej stronie producenta w cenie 79,99 USD (335,67 zł) za wersję 500 GB lub 149,99 USD (629,42 zł) za 1 TB. Dodatkowo kupujący dostają 1 miesiąc usługi Game Pass w gratisie (liczą się nowi użytkownicy). Propozycja WD to ciekawa alternatywa dla kart pamięci Seagate. Przez kilka lat jedynym producentem oferującym karty rozszerzeń pamięci masowej Xbox Series X/S był właśnie Seagate i życzył sobie za swoje rozwiązanie sporo pieniędzy.

Jakie są alternatywy?

Nawet teraz po obniżkach nie jest tanio. Dostępne w pojemnościach 512 GB i 1 TB, te karty kosztują odpowiednio 80 USD i 150 USD. Xbox Series X/S został wprowadzony na rynek w 2020 roku wraz z opcjonalną z kartą rozszerzeń Seagate Expansion Card o pojemności 1 TB w cenie 219,99 USD / 219,99 GBP. Pod koniec 2021 roku dołączyła do niego karta 512 GB (139,99 USD) i karta 2 TB (399,99 USD).

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Western Digital przedstawia nową pamięć do konsol Xbox Series X/S

 0