Weteran europejskiego PlayStation nowym CEO Sony Interactive Entertainment

Weteran europejskiego PlayStation nowym CEO Sony Interactive Entertainment

Sony Interactive Entertainment poinformowało, że nowym prezesem i dyrektorem generalnym firmy zostanie Jim Rayan, który 1 kwietnia zastąpi dotychczasowego sternika Johna Koderę. Po tym czasie urzędujący od 2017 roku CEO, już jako wiceprezes, zamierza skupić się na tworzeniu innowacyjnych doświadczeń użytkowników związanych z usługami sieciowymi Sony. Nie jest to wielkie zaskoczenie, ponieważ Kodera od zawsze był promowany jako ekspert od PlayStation Network, zaś Ryan skupi się bardziej na kwestiach biznesowych spółki, co powinno wyjść jej wyłącznie na dobre. „Wierzę, że ta nowa struktura, gdzie Jim Rayan będzie zarządzał całą organizacją, w tym operacjami Sony Interactive Entertainment, pozwoli Johnowi Koderze skupić się na kluczowej misji, jaką jest dalszy rozwój PSN, który stał się znaczącą platformą z bazą 90 mln użytkowników” - stwierdził w oświadczeniu dyrektor generalny Sony, Kenichiro Yoshida.

Dotychczasowy wiceprezes Sony Interactive Entertainment, Jim Rayan, zastąpi na stanowisku CEO Johna Koderę.

Weteran europejskiego PlayStation nowym CEO Sony Interactive Entertainment

Chociaż wśród najstarszych fanów PlayStation Jim Rayan nie jest szczególnie popularną postacią, to właśnie związany z firmą od około 1994 roku aktualny jeszcze wiceprezes odpowiada za największe sukcesy konsoli Sony oraz jej obecną dominację na terenie Europy. Dodatkowo to on umiejętnie bronił japońskiej korporacji podczas wielu krytycznych opinii płynących ze strony społeczności. „Od zawsze obserwowałem rozwój PlayStation pod kątem biznesowym oraz zmiany zachodzące w tej marce. Liczę, że wykorzystam zebrane doświadczenie do usprawnienia podstaw działalności związanej z grami, a także usługi sieciowej PS" — powiedział Jim Rayan. Cóż, wydaje się, że świeżo upieczony sternik Sony Interactive Entertainment to właściwa osoba na tym stanowisku, za którą przemawia doświadczenie zebrane podczas pracy w Sony.

Tak czy inaczej, nadchodzące miesiące niekoniecznie będą łatwe dla Rayana, ponieważ to właśnie on wprowadzi nas w kolejną generację konsol i podejmie kluczowe decyzje związane z oczekiwanym PlayStation 5. Konsola powinna zostać zaprezentowana w bliżej nieokreślonym 2019 roku, aczkolwiek ostatnie doniesienia wskazują, iż urządzenie pojawi się jeszcze w lutym podczas Destination PlayStation, na której partnerzy przedsiębiorstwa i sprzedawcy detaliczni poznają plany na aktualny rok. Właśnie tą imprezą Sony argumentowało brak obecności na czerwcowych targach gier E3 w Los Angeles.

Pokaż / Dodaj komentarze do: Weteran europejskiego PlayStation nowym CEO Sony Interactive Entertainment

 0