Weterani CD Projekt Red zakładają nowe studio. Poznajcie Blank.

Weterani CD Projekt Red zakładają nowe studio. Poznajcie Blank.

Na naszym rodzimym rynku producentów gier robi się coraz tłoczniej, bo do tego grona dołączył właśnie kolejny deweloper, którego warto mieć na oku. Mowa tu bowiem o studiu Blank. (kropka na końcu nazwy zamierzona), założonym m.in. przez jeden kluczowych talentów stojących za Cyberpunk 2077, który zabrał ze sobą kilku innych weteranów z CD Projekt Red. 

Warszawskie studio na chwilę obecną składa się z 10 osób i Blank. kieruje projektant/reżyser gry Cyberpunk 2077 Mateusz Kanik, a także producenci Jędrzej Mróz i Marcin Jefimow. Inni kluczowi członkowie zespołu to Michał Dobrowolski (CDPR) jako dyrektor projektowy, Artur Ganszyniec (CDPR, 11 Bit Studios) jako dyrektor narracyjny oraz Grzegorz Przybyś jako dyrektor artystyczny. W tej chwili Blank. ma tylko 10 pracowników, ale planuje zatrudnić do około 60 osób. Kanik opublikował następujące oświadczenie:

Do grona polskich producentów gier dołączył właśnie kolejny deweloper, którego warto mieć na oku.

„Cieszymy się, że możemy ogłosić Blank. i zacząć powiększać nasz niesamowity zespół. Po latach pracy w coraz bardziej konserwatywnej branży jesteśmy gotowi do tworzenia odważnych, wpływowych projektów, w którym podzielimy się nasz wyjątkową kreatywnością i wartościami. Tam, gdzie branża opowiada się za dyktaturą kreatywnych jednostek, my chcemy przekazać własność zespołowi. Tam, gdzie branża opiera się na kulturze crunchu, my preferujemy równowagę między życiem zawodowym a prywatnym. Tam, gdzie branża mówi, że większe znaczy lepsze, my skupiamy się na dopracowanych grach z naciskiem na emocje, fabułę i kunszt”.

Blank.

Chociaż Blank. nie ogłosił jeszcze oficjalnie swojego pierwszego projektu, ich strona internetowa zwiastuje już pierwszą grę, pokazując powyższą grafikę koncepcyjną. Zgodnie z opisem na stronie, pierwszy tytuł studia rozgrywać będzie się w trakcie lub po jakiejś apokalipsie, nie będzie oferował otwartego świata i zamiast tego skupi się na narracji.

„Obecnie pracujemy nad opartą na postaciach historią z apokalipsy – z jednym lub dwoma zwrotami akcji. Mieliśmy swój udział w tworzeniu ogromnych, bardzo skomplikowanych gier z otwartymi światami. Dlatego stawiamy na prostsze cele – wyjątkowość, emocje, jakość i wyrafinowanie. Wkładamy całą naszą pasję i oddanie w nasze rzemiosło i nie możemy się doczekać, aż pozwolimy wam zagrać w fascynującą narrację, nad którą pracujemy. Zapewniamy, że udostępnimy więcej szczegółów, gdy nadejdzie odpowiedni czas”.

Blank. to tylko jedno z kilku polskich studiów stworzonych przez byłych programistów CD Projekt Red. Ostatnio reżyser Wiedźmina 3 odszedł, tworząc nowe studio Rebel Wolves. Jesteśmy niezmiernie ciekawi, co z tego wyjdzie, bo nie da się ukryć, że Redzi zatrudniali naprawdę utalentowanych specjalistów. 

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Weterani CD Projekt Red zakładają nowe studio. Poznajcie Blank.

 0