WhatsApp dozwolony w Europie od 16 roku życia

WhatsApp dozwolony w Europie od 16 roku życia

Ochrona danych osobowych w ostatnim okresie zyskała na znacznie większym znaczeniu niż jeszcze w przeszłości. Stało się tak za sprawą afery związanej z Cambridge Analytica, a do grona kolejnej firmy dbającej o bezpieczeństwo klientów postanowili dołączyć autorzy popularnego komunikatora.

Dokładnie od 25 maja właściciele WhatsApp nie zezwolą na korzystanie z aplikacji w Europie osobom poniżej 16 roku życia. Powodem takiego obrotu sprawy jest konieczność spełnienia nowych wymogów przepisów o ochronie danych (GDPR). Co ciekawe dotychczasowa granica wiekowa wynosząca minimum 13 lat nie zostanie podniesiona w pozostałych regionach świata. W najbliższych tygodniach WhatsApp poprosi również swych użytkowników o akceptację odświeżonych zasad i zażąda potwierdzenia wieku. Firma nie poinformowała, w jaki sposób dokona weryfikacji takowych informacji. Przy okazji korporacja jakiś czas temu chciała poszerzyć ilość udostępnianych danych o emaile lub numery telefonów, ale zostało, to zablokowane przez Brytyjskie Biuro ds. Informacji.

Już niebawem z WhatsApp będą mogły korzystać wyłącznie osoby powyżej 16 roku życia

Podobnie jak Facebook oraz Instagram, WhatsApp wypuści własne narzędzie umożliwiające użytkownikom sprawdzenie, jakie konkretnie treści gromadzi o nich platforma społecznościowa. Notabene w miarę zbliżającego się momentu wprowadzenia zmienionych przez europejskich urzędników przepisów wiele innych stron pokroju Facebooka lub Twittera dostosowuje swoje regulaminu do nowej rzeczywistości. Ma to oczywiście związek z ogromnym wyciekiem danych z Cambridge Analytica obejmujący około 87 milionów użytkowników popularnej platformy społecznościowej. Miejmy także nadzieję, iż ostatnie wydarzenia znacząco wpłyną na kwestię bezpieczeństwa naszych danych. Mark Zuckerberg obiecał nawet nie dopuścić więcej do podobnego wycieku.

Komentarze do: WhatsApp dozwolony w Europie od 16 roku życia