WhatsApp ma już ponad 2 mld użytkowników

WhatsApp ma już ponad 2 mld użytkowników

WhatsApp ma już przeszło dwa miliardy użytkowników na całym świecie i dołącza do bardzo elitarnego grona platform, które mogą pochwalić się podobnym wynikiem. Biorąc zaś pod uwagę, że internet dopiero zaczyna pojawiać się w niektórych regionach naszego globu, spodziewać można się, że liczba ta jeszcze będzie rosnąć, choć zapewne już nie w tak szybkim tempie jak dotychczas. Trzeba bowiem przyznać, że sama historia WhatsApp jest niezwykle imponująca, ponieważ komunikator został stworzony przez dwóch byłych pracowników Yahoo, Briana Actona i Jana Kouma i zadebiutował w formie beta w styczniu 2009 roku. Bardzo szybko znalazł spore grono użytkowników, ponieważ do 2011 roku znalazł się na liście top 20 aplikacji amerykańskiego App Store.

WhatsApp ma już przeszło dwa miliardy użytkowników na całym świecie i dołącza do bardzo elitarnego grona platform, które mogą pochwalić się podobnym wynikiem.

ONZ nie chce korzystać z komunikatora WhatsApp

Po tym czasie zaczęły pojawiać się naprawdę duże pieniądze od inwestorów, co przekładało się również na pozyskiwanie jeszcze większej liczby użytkowników. W grudniu 2013 roku podawano, że ten posiada już przeszło 400 mln aktywnych użytkowników miesięcznie. To sprawiło, że komunikatorem zaczęli interesować się naprawdę duzi gracze i w połowie lutego 2014 roku wyścig o wykupienie firmy wygrał Facebook, który zgodził się zapłacić za WhatsApp astronomiczną wówczas kwotę aż 16 mld USD. Wiele osób obawiało się, że gigant zdecydował się na taki krok tylko po to, by zamknąć konkurencję dla Messengera, ale obrał zupełnie odmienną strategię i dziś WhatsApp ma już ponad dwa mld użytkowników.

Tym samym, firma Marka Zuckerberga pochwalić może się imperium składającym się z jednych z najpopularniejszych aplikacji na świecie, czyli Facebook (jako samodzielna apka), Messenger, WhatsApp i Instagram, z czego tę ostatnią kupił w 2012 roku za zaledwie 1 mld USD. Pomimo doniesień z ostatnich lat, sugerujących, że Facebook wypada z łask pewnych grup demograficznych (głównie młodszych użytkowników), to jednak także nie okazuje jeszcze żadnych sygnałów spowolnienia, wręcz przeciwnie. Z ostatniego raportu finansowego przedsiębiorstwa wynika, że największy portal społecznościowy na świecie posiada 2,5 mld aktywnych użytkowników miesięcznie, co oznacza wzrost o 8% względem analogicznego okresu poprzedniego roku.   

Pokaż / Dodaj komentarze do: WhatsApp ma już ponad 2 mld użytkowników

 0