WhatsApp może zablokować konto jeżeli nie podamy daty urodzenia

WhatsApp może zablokować konto jeżeli nie podamy daty urodzenia

WhatsApp dostosowuje zasady w Europie i wkrótce będzie wymagał podania daty urodzenia. Inaczej korzystanie z popularnego komunikatora internetowego może być niemożliwe.

Według doniesień serwisu GizChina, WhatsApp wprowadzi system weryfikacji wieku dla użytkowników z Europy. Jest to spowodowane obniżeniem minimalnego wieku uprawniającego do korzystania z programu z 16 do 13 lat na Starym Kontynencie. Jeżeli nie przejdziemy przez ów proces, wówczas należy oczekiwać blokady naszego profilu. Samo rozwiązanie nie jest jednak wysoce skuteczne, ponieważ bazuje na... deklaracji użytkownika, a z tą bywa różnie.

WhatsApp będzie wymagał podania daty urodzenia, by potwierdzić, że użytkownik ma ukończony 13. rok życia.

WhatsApp może zablokować konto jeżeli nie podamy daty urodzenia

WhatsApp po prostu wyświetli użytkownikowi komunikat, w którym poprosi o podanie daty urodzenia, co stanowi pewną deklarację, iż spełniamy ten minimalny próg wiekowy, niezbędny do pełnego korzystania z usług komunikatora.

Co ważne podane dane będą niewidoczne dla reszty osób, a samej daty urodzenia nie da rady zmienić. W sytuacji gdy ktoś więc poda fałszywą informację to z taką zostanie, jeżeli nie zostanie to wykryte.

Warto podkreślić, że przytoczone rozwiązanie funkcjonuje już na Instagramie. WhatsApp natomiast wyświetlał wcześniej okienko, w którym prosił o potwierdzenie, że ktoś ma ukończony 16. rok życia. Teraz trzeba będzie podać datę urodzenia. Cóż system nie jest idealny i pewnie dojdzie do nadużyć.

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: WhatsApp może zablokować konto jeżeli nie podamy daty urodzenia

 0