WhatsApp stopniowo przestanie działać, jeśli nie zgodzimy się na nową politykę prywatności

WhatsApp stopniowo przestanie działać, jeśli nie zgodzimy się na nową politykę prywatności

Na początku roku WhatsApp zapowiedział kontrowersyjne zmiany w ramach polityki prywatności, które dawały nam wybór albo dzielimy  się naszymi danymi z firmą matką, czyli Facebookiem, albo żegnamy się z aplikacją. Zmiany te mają wejść w życie w ten weekend, ale WhatsApp twierdzi, że nie usunie ani nie dezaktywuje kont osób, które nie chcą udostępniać swoich informacji Facebookowi. „Nikt nie będzie miał usuniętych kont ani nie utraci funkcjonalności WhatsApp 15 maja z powodu tej aktualizacji” - zapewnia firma w artykule wsparcia. Zamiast tego WhatsApp planuje stopniowe ograniczanie dostępu do funkcji, dopóki nie zaakceptujemy nowej polityki prywatności.

WhatsApp planuje stopniowe ograniczanie dostępu do funkcji, dopóki nie zaakceptujemy nowej polityki prywatności.

WhatsApp planuje stopniowe ograniczanie dostępu do funkcji, dopóki nie zaakceptujemy nowej polityki prywatności.

Jeśli więc korzystacie z tego popularnego komunikatora, będziecie mieć możliwość normalnego korzystania z WhatsApp przez „kilka tygodni”. Ostatecznie jednak WhatsApp zacznie wysyłać trwałe powiadomienia, aby zaakceptować zaktualizowaną politykę prywatności. „W tym czasie będziecie mieć do czynienia z ograniczoną funkcjonalnością WhatsApp, dopóki nie zaakceptujecie aktualizacji” - twierdzi producent. Na początku stracicie dostęp do swojej listy czatów. Jedynym sposobem, w jaki aplikacja pozwoli w takim przypadku wysłać wiadomość lub zadzwonić do kogoś, jest sytuacja, w której najpierw ta osoba skontaktuje się z nami, a my dotkniemy powiadomienia z WhatsApp. Po kilku kolejnych tygodniach aplikacja całkowicie przestanie wysyłać wiadomości i połączenia na nasz telefon. Dokładny moment rozpoczęcia tego procesu będzie inny dla każdego.

Gdy dojdziemy do drugiego etapu, nasze możliwości będą mocno ograniczone, o ile nie zdecydujemy się zaakceptować nowej polityki prywatności w tym momencie. Będziemy mogli wyeksportować historię czatów lub pobrać raport ze swojego konta. Będziemy mogli go również usunąć, chociaż WhatsApp ostrzega, że ​​jest to coś, czego nie można cofnąć. Ostatecznie może to nie mieć większego znaczenia. W ramach osobnej polityki WhatsApp automatycznie usuwa konta po 120 dniach braku aktywności.

Pokaż / Dodaj komentarze do: WhatsApp stopniowo przestanie działać, jeśli nie zgodzimy się na nową politykę prywatności

 0