Wiadomo ile egzemplarzy konsol Switch 2 ma wyprodukować Nintendo

Wiadomo ile egzemplarzy konsol Switch 2 ma wyprodukować Nintendo

O następcy Nintendo Switch spekuluje się coraz częściej ujawniając informacje o specyfikacji czy potencjalną datę premiery. Wiadomo też, ile egzemplarzy japoński producent wyprodukuje na start.

Nintendo Switch 2 ma zostać zaprezentowany w 2024 r. i możliwe, iż jeszcze w tym samym czasie trafi do sprzedaży. Tymczasem źródła Bloomberga twierdzą, że Nintendo przygotuje na sam początek 10 milionów egzemplarzy nowej konsoli, aczkolwiek nie wiemy ile z nich będzie wprowadzonych na rynek, choć trzeba założyć, że cała partia. Taka liczba w zamyśle firmy z Japonii pozwoli uniknąć kłopotów z dostępnością towaru w sklepach. Jak podają źródła zbliżone do centrów produkcyjnych w całej Azji, Nintendo jest przygotowane na ogromną premierę oraz zainteresowanie Switch 2.

Nintendo na start ma wyprodukować 10 mln egzemplarzy konsol Switch 2.

Istnieje więc szansa, że przedsiębiorstwo produkując 10 mln egzemplarzy zaspokoi początkowy popyt na następcę swojej konsoli. Nintendo Switch 2 (jeśli w ogóle tak się będzie nazywać) ma kosztować około 400 dolarów i zostanie wydany pod koniec 2024 roku. Wygląd urządzenia pozostaje nieznany, aczkolwiek ciężko oczekiwać na tym polu głębszych zmian względem poprzednika.

Również Bloomberg podał ostatnio, że Nintendo Switch 2 nie będzie oferował wyświetlacza OLED a 8-calowy LCD, z kolei model z lepszym panelem będzie stworzony w przyszłości. Ta decyzja wywołała poruszenie wśród fanów japońskiej marki, którzy nie chcą, by producent cofał się wstecz (firma oferuje Nintendo Switch w wersji OLED).

Nintendo podobno nie zrezygnuje także z kartridży w przypadku Nintendo Switch 2. Jak na razie są to jedynie niepotwierdzone informacje, dlatego tradycyjnie należy traktować je z przymrużeniem oka. 

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Wiadomo ile egzemplarzy konsol Switch 2 ma wyprodukować Nintendo

 0