Więcej sprzętu Apple ma otrzymać ekran OLED. W planach podobno 9 urządzeń

Więcej sprzętu Apple ma otrzymać ekran OLED. W planach podobno 9 urządzeń

Konkurencja oferuje OLED-y już niemalże wszędzie. I w zasadzie nie ma się co dziwić, bo przeskok względem wyświetlaczy LCD jest ogromny. Mimo to w przypadku niektórych urządzeń, Apple wciąż kurczowo trzyma się LCD, jednak i to musi się kiedyś zmienić. Jak wynika z nowych pogłosek, w ciągu najbliższych lat kolejne 9 urządzeń Apple ma otrzymać wyświetlacz OLED.

Apple powoli będzie przechodzić na OLED

Wcześniejsze doniesienia mówiły o zastąpieniu ekranów LCD i mini-LED w iPadach Pro wyświetlaczami OLED. Według pogłosek, już w przyszłym roku pojawić ma się nowa generacja tych tabletów, która zaoferuje ekrany OLED niezależnie od rozmiaru. To jednak nie jedyne urządzenia, które w przyszłości dostaną lepszej jakości wyświetlacz. Później OLED-owej rewolucji doczekać mają się także bardziej przystępne cenowo modele iPad Air oraz iPad mini. Takiej aktualizacji oferty nie należy jednak spodziewać się przed 2026 rokiem. Podczas gdy nowe iPady Pro otrzymają ekrany LTPO, zarówno iPad mini, jak i iPad Air dostaną panele wykonane w technologii LTPS. W praktyce zatem to wyłącznie droższe modele Pro otrzymają ProMotion, czyli wyższe odświeżanie (najpewniej w postaci 120 Hz).

OLED-owa rewolucja czeka także laptopy z logo, w którym widnieje nadgryzione jabłko.

iPad

Kolejnym urządzeniem, które także doczeka się w przyszłości panelu OLED będzie zupełnie nowy iPad Air w rozmiarze 12,9 cala. Jeśli wierzyć przeciekom, model ten zostanie nam przedstawiony gdzieś na początku przyszłego roku i początkowo Apple wyposaży go jeszcze w ekran LCD. Dopiero w 2027 roku zastąpić ma go OLED. Jak pisze serwis MacRumors, w 2027 roku wspomniane iPady Pro otrzymają ulepszone wyświetlacze OLED, które zapewnią podobno o około 20% niższe zużycie energii.

OLED także w MacBookach

OLED-owa rewolucja czeka także laptopy z logo, w którym widnieje nadgryzione jabłko. Jako pierwszy w kolejce do tej zmiany ma być MacBook Pro o rozmiarze 16 cali. W tym przypadku ulepszenie pojawić ma się gdzieś w 2025 roku. Rok później OLED ma także trafić na pokład 14-calowej wersji. Przechodzenie na ekrany OLED dotrze także w pewnym czasie do MacBooków Air. Obie wersje, 13-calowa i 15-calowa, również mają porzucić LCD. Zmiana ma nadejść w 2026 roku.

Wykorzystanie OLED-ów zapewnia nie tylko lepszą jakość wyświetlanego obrazu, ale także niższe zużycie energii. A w przypadku mobilnych urządzeń czas pracy na baterii to bardzo istotna wartość. Podsumowując, wychodzi na to, że Apple prędzej czy później wyprze ze swoich urządzeń panele LCD. To bez wątpienia tylko kwestia czasu. Apple może jednak nie spieszyć się z tym zbytnio z uwagi na koszty. Jak najszybsze przeskoczenie na OLED może nie być najlepszą decyzją z finansowego punktu widzenia. Jedno jest pewne, w przypadku iPhonów się udało. Dlaczego więc z innymi urządzeniami miałoby się nie udać?

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Więcej sprzętu Apple ma otrzymać ekran OLED. W planach podobno 9 urządzeń

 0