Wiedźmin 2 - CD Projekt przypomina, że mija dziś 10 lat od premiery

Wiedźmin 2 - CD Projekt przypomina, że mija dziś 10 lat od premiery

"Jak ten czas leci" - powie zapewne wielu z was, czytając, że dziś mija dokładnie 10 lat od premiery Wiedźmina 2: Zabójcy Królów. Jedna z najważniejszych produkcji w historii polskiego game devu ukazała się dokładnie 17 maja 2011 roku. Przypomnieli o tym sami twórcy na Facebooku. CD Projekt zlecił z tej okazji artystom z całego globu przygotowanie ilustracji z postaciami z gry. W Polsce powierzono tę pracę Joannie Mlecz. Efekt jej pracy możecie podziwiać poniżej (więcej znajdziecie m.in. na jej profilu na Instagramie). Można oczekiwać, że w kolejnych dniach lub tygodniach zobaczymy kolejne ilustracje przedstawiające Geralta oraz innych bohaterów sagi Andrzeja Sapkowskiego oraz "growej" adaptacji opracowanej przez CD Projekt.

Wiedźmin 2: Zabójcy Królów - jeden z najcieplej przyjętych RPG-ów w historii, a zarazem jedna z najbardziej udanych polskich gier wideo - obchodzi dziś 10 urodziny. Wszystkiego najlepszego, Geralt!

Wiedźmin 2: Zabójcy Królów (a poza granicami naszego kraju - The Witcher 2: Assassins of Kings) trafił pierwotnie wyłącznie na komputery osobiste, ale niespełna rok po premierze wydania pecetowego CD Projekt udostępnił konwersję na Xboksy 360 (posiadacze PlayStation 3 musieli obejść się smakiem). Obie wersje spotkały się z bardzo ciepłym przyjęciem. W serwisie Metacritic średnia ocen dla drugiej odsłony wirtualnych przygód Geralta z Rivii wynosi 8,8/10, co zapewnia jej miejsce w czołówce najlepszych gier 2011 (w przypadku PC) i 2012 roku (w przypadku Xboksa 360). We wrześniu 2014 roku dowiedzieliśmy się, że Wiedźmina 2 kupiło 8 milionów osób, co - jak na produkcję wydaną z myślą tylko o dwóch platformach - stanowi całkiem przyzwoity rezultat. A dodajmy, że gra sprzedaje się po dziś dzień. Aktualnie można zdobyć ją nawet za kilkanaście złotych, np. w takich serwisach, jak GOG.com.

 Jak wygląda Wiedźmin 3 w 4K z ponad 50 modami na NVIDIA GeForce RTX 3090? Sprawdźcie sami...

Jednak CD Projekt wspiął się na szczyt popularności dopiero wraz z częścią trzecią - Wiedźmin 3: Dziki Gon - która jutro będzie obchodzić szóste urodziny. Trójka została prawdziwym bestsellerem, sprzedając się do dziś w przeszło 30 milionach egzemplarzy. Średnia w portalu Metacritic na poziomie 9,3/10 zapewnia jej miejsce wśród najlepiej ocenianych gier wideo w historii. Gracze cały czas zastanawiają się, kiedy CD Projekt zapowie kolejną odsłonę cyklu. Ta, jeśli w ogóle się ukaże (nie można być pewnym, póki twórcy nie powiedzą tego oficjalnie), prawdopodobnie nie przedstawi ciągu dalszego historii Geralta, tylko skupi się na innej postaci.

Pokaż / Dodaj komentarze do: Wiedźmin 2 - CD Projekt przypomina, że mija dziś 10 lat od premiery

 0