Wiedźmin 3: Dziki Gon next-gen dostaje dużą aktualizację 4.01

Wiedźmin 3: Dziki Gon next-gen dostaje dużą aktualizację 4.01

Wiedźmin 3: Dziki Gon na PC oraz konsolach otrzymał dużą aktualizację eliminującą błędy, jakie zawiera next-genowy update. Oto, lista kluczowych zmian we wdrażanej łatce.

CD Projekt RED rozpoczął wdrażanie aktualizacji 4.01 poprawiającej to, co zepsuł next-genowy update. W przypadku wersji komputerowej naprawiono błąd, w wyniku którego opcja odbicia w przestrzeni ekranu nie działała, mimo że była włączona, z kolei gracze z ustawionym SSR na wysoki, mogą teraz zauważyć różnicę w wydajności. Dodano nowy tryb wydajności globalnego oświetlenia z ray tracingiem, z którego mogą skorzystać gracze posiadający kompatybilny sprzęt. Zwiększa on liczbę klatek na sekundę, przedkładając wydajność nad zasięg i precyzję. Na konsolach poprawiono jakość odbić w przestrzeni ekranu, zoptymalizowano globalne oświetlenie z ray tracingiem w celu poprawy wydajności.

Wiedźmin 3: Dziki Gon otrzymał aktualizację 4.01, która eliminuje różne problemy m.in. z zadaniami i ray tracingiem.

Wyeliminowano szereg błędów na wszystkich platformach w zadaniach np. w Przygotowaniu do bitwy – naprawiono błąd, w wyniku którego mogło nie dać się wejść w interakcję z Avallac'hem, Sprawy rodzinne – naprawiono błąd, który mógł powodować zawieszanie się gry podczas przejścia z rozmowy z Krwawym Baronem do Historii Ciri czy Królewski Gambit – naprawiono błąd, w wyniku którego mogło nie dać się wziąć udziału w walce na pięści z drugim Vildkaarlem z powodu niewidzialnej przeszkody. Poprawek jest więcej  a pełna lista znajduje się po tym adresem.

Jednocześnie zaznaczono, iż update posiada inne poprawki nieuwzględnione na liście. Dobrze, że CD Projekt RED na bieżąco łata next-genową wersję Wiedźmina 3: Dziki Gon, która zaraz po wydaniu sprawiała kłopoty graczom również przy aktywnej opcji ray tracingu. Dotyczyło to głównie gorszej wydajności i spadku liczby klatek na sekundę. Niepokojące jest to, że Redzi zaliczyli wpadkę tak jak przy Cyberpunku 2077, przy czym tu mamy do czynienia z aktualizacją do dobrze działającej gry, a nie nową grą.

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Wiedźmin 3: Dziki Gon next-gen dostaje dużą aktualizację 4.01

 0