Wiedźmin 3: Dziki Gon - oficjalne informacje o wielkim sukcesie

Wiedźmin 3: Dziki Gon - oficjalne informacje o wielkim sukcesie

CD OPROJEKT Red oficjalnie podzielił się wynikami finansowanymi i sprzedażowymi odnośnie gry Wiedźmin 3 – Dziki Gon. Sami twórcy chyba nie myśleli, że uzyskane wyniki będą aż tak imponujące.

Wiedźmin 3: Dziki Gon to jedna z najlepiej sprzedających się na rynku tytułów z 2015 roku. Zakończenie trylogii Geralta z Rivii okazało się produkcją docenioną także przez zagranicznych krytyków oraz przez miliony graczy z całego świata. Do tego należy dodać dwa bardzo udane dodatki - Serce z Kamienia oraz Krew i Wino – dzięki którym w 2016 roku sprzedaż również stała na bardzo wysokim poziomie. Na początku przypomnijmy sobie kilka ciekawych faktów. Produkcja trzeciego Wiedźmina kosztowała 306 mln zł. Na taki budżet składa się nie tylko proces powstawania gry, ale również akcje promocyjne i reklamowe. Co ciekawe, całkowity koszt stworzenia gry jest i tak mniejszy od zasobów, jakimi dysponowały zachodnie, wielkie produkcje RPG od znanych studiów. Dziki Gon był tworzony przez 240 osób i powstał po 3,5 roku pracy. Wśród producentów gry znalazło się także 18 zagranicznych twórców. Natomiast cała reszta, to Polacy. Dodatkowo ponad 500 osób zaangażowało się w światową produkcję, promocję i dystrybucję Wiedźmina.

Do końca 2016 sprzedano 25 milionów egzemplarzy gier z uniwersum Wiedźmina, nie licząc dodatków Serca z Kamienia oraz Krew i Wino. CD PROJEKT zarobił w 2016 łącznie 583,9 mln zł.

W końcu stało się to, na co wielu czekało - spółka CD Projekt podała raport finansowy za 2016 rok. Czytamy w nim, że do końca 2016 sprzedano 25 milionów egzemplarzy gry Wiedźmin 3 – Dziki Gon. CD PROJEKT zarobiła w 2016 łącznie 583,9 mln złotych (skonsolidowane przychody ze sprzedaży); zysk netto wyniósł 250,5 miliona złotych. 96% tej kwoty pochodzi z eksportu. Ponad miliard złotych przychodów ze sprzedaży przyniósł Dziki Gon oraz dodatki: Serca z Kamienia oraz Krew i Wino. Ten ostatni zdobył na świecie ponad 60 nagród i wyróżnień, w tym m.in. nagrodę The Game Awards za najlepszą Grę Role-Playing w 2016 r. oraz statuetki Golden Joystick Awards w kategoriach: Najlepsza Fabuła, Najlepsza Grafika i Najlepszy Aktor, zaś CD PROJEKT RED uznane zostało za Studio Roku 2016. Poza tym,w 2016 roku spółka pozyskała 116 mln zł dofinansowania z Narodowego Centrum Badań i Rozwoju (NCBR), w ramach programu dla sektora gier wideo GameINN.

 

Pokaż / Dodaj komentarze do: Wiedźmin 3: Dziki Gon - oficjalne informacje o wielkim sukcesie

 0