Wiedźmin 3: Dziki Gon z imponującą liczbą graczy na Steam

Wiedźmin 3: Dziki Gon z imponującą liczbą graczy na Steam

Wiedźmin 3: Dziki Gon jest uznawany za jedną z najlepszych gier minionej dekady i nic dziwnego, ponieważ jego poziom dopracowania może robić niemałe wrażenie. Popularność wirtualnych przygód Geralta z Rivii, a także książek napisanych przez Andrzeja Sapkowskiego zaowocowały powstaniem pierwszego sezonu serialu Netfliksa o słynnym łowcy potworów i to nie koniec, bo w planach są jeszcze następne odcinki. Przeniesienie Wiedźmina na szklany ekran najpewniej przyczyniło się zainteresowaniem ludzi niemających styczności z grami do ich odpalenia oraz ponownego odświeżenia produkcji CD Projekt RED przez tych, którzy mają je już za sobą. Według statystyk Steamcharts w momencie pisania artykułu w Wiedźmina 3: Dziki Gon zagrało jednocześnie 94,601 użytkowników Steam.

Wiedźmin 3: Dziki Gon został odpalony jednocześnie przez 94,601 użytkowników Steam. 

Wiedźmin 3: Dziki Gon z imponującą liczbą graczy na Steam

Przytoczony wynik przebija o dwa tysiące rekord z chwili premiery trójki na platformie Valve ponad cztery lata temu stawiając najnowszego Wiedźmina obok takich tytułów jak Path of Exile czy Team Fortress 2. Co więcej, dwie poprzednie części serii Wiedźmin oraz Wiedźmin 2: Zabójcy Królów znalazły się w TOP100 pod względem liczby graczy na Steam. Oczywiście dane obejmują wyłącznie platformę Valve i nie wiemy jak dokładnie w ostatnim czasie trzecia odsłona poradziła sobie np. na GOG gdzie również kupiło ją wielu ludzi. Co ciekawe Wiedźmin 3: Dziki Gon pobił też wielokrotnie nagradzanego Red Dead Redemption 2, którego w ciągu minionych 24 godzin uruchomiło 55 tysięcy graczy jednocześnie. Do nabycia produkcji przyczyniła się zapewne zimowa wyprzedaż na Steam gdzie najlepszą edycję wspomnianej gry przeceniono na 44,99 złotych.

Warto podkreślić, że również serial odnosi nie tylko światowy, ale też polski sukces. Krajowy oddział Netflix ujawnił statystyka i jasno z nich wynika, iż to właśnie Wiedźmin był najchętniej oglądaną propozycją przez naszych subskrybentów. Wygrał on m.in. z filmem Dwóch Papieży, Irlandczyk czy 6 Underground. Natomiast firma analityczna Parrot Analytics wyszczególniła serial na trzecim miejscu wśród najchętniej oglądanych produkcji dostępnych na platformach streamingowych w Stanach Zjednoczonych.

Pokaż / Dodaj komentarze do: Wiedźmin 3: Dziki Gon z imponującą liczbą graczy na Steam

 0