Wiedźmin – 3. sezon serialu zaprezentowany na zwiastunie. Netflix potwierdza datę premiery

Wiedźmin – 3. sezon serialu zaprezentowany na zwiastunie. Netflix potwierdza datę premiery

Netflix ujawnił wreszcie nowe informacje o 3. sezonie serialu Wiedźmin, który zostanie podzielony na części i udostępniony w różnych okresach. Jest to nietypowy zabieg, bo poprzednie sezony trafiały na platformę w jednej chwili. Wiemy ponadto, kto zagra w produkcji.

3. sezon Wiedźmina podzielony na części. Co wydarzy się w kolejnych odcinkach serialu?

Pierwsze dwa sezonu serialu Wiedźmin, jak również Wiedźmin: Blood Origin od Netflixa zostały wydane za jednym zamachem, ale w przypadku 3. sezonu będzie inaczej, bo platforma streamingowa podzieli go na części. 29 czerwca zostanie udostępnionych 5 odcinków, z kolei 27 lipca widzowie obejrzą 3 finałowe epizody wieńczące historię nadchodzącego sezonu. Co ciekawe jakiś czas temu showrunnerka Lauren Hissrich nie wykluczyła opcji podzielenia tytułu na dwie części, choć zespół zmierzał do tego, by wydać 3. sezon jako całość. „Jeszcze nie rozmawialiśmy o tym [dzieleniu sezonu], ale w tym momencie nie wykluczam tego. Jeśli jednak Bóg pozwoli, wydamy to wszystko w tym samym czasie. Ale kto wie, zobaczymy, co się stanie".

Pierwsze 5 odcinków 3. sezonu Wiedźmina trafią na Netflixa 29 czerwca, natomiast ostatnie 3 epizody zadebiutują 27 lipca 2023 roku.

Jest też opis 3. sezonu serialu: „Podczas gdy władcy, czarodzieje oraz potwory Kontynentu chcą schwytać Ciri, Geralt wywozi ją z Cintry, żeby chronić swoją nowo zjednoczoną rodzinę, przed zagrożeniem. Yennefer, której powierzono szkolenie Ciri, prowadzi ich do chronionej twierdzy w Aretuzie, gdzie ma nadzieję dowiedzieć się czegoś więcej o mocach drzemiących w dziewczynie. Okazuje się jednak, iż trafiają w sam środek konfliktu przepełnionego korupcją, polityką, nikczemnością i czarną magią. Muszą postawić wszystko na jedną kartę i ryzykować, by przetrwać". Warto zaznaczyć, że na teaserze widzimy jeźdźców Dzikiego Gonu, który także ma plany wobec Ciri i chce ją złapać.

Znamy obsadę 3. sezonu Wiedźmina

W 3. sezonie wystąpią m.in. Henry Cavill (Geralt z Rivii), Anya Chalotra (Yennefer z Vengerbergu), Freya Allan (Księżniczka Cirilla z Cintry), Joey Batey (Jaskier), Myanna Buring (Tissaia), Eamon Farren (Cahir), Mimî M Khayisa (Fringilla), Royce Pierreson (Istredd), Anna Shaffer (Triss Merigold), Mecia Simson (Francesca), Hugh Skinner (Radovid),  Graham McTavish (Dijkstra), Jeremy Crawford (Yarpen), Bart Edwards (Emhyr). Nie zabraknie też polskiego akcentu, bo w rolę Marti wcieli się Michalina Olszańska. 3. sezon serialu Wiedźmin jest aktualnie w postprodukcji i nie powinno dojść do opóźnienia debiutu.

Wiedźmin serial 3. sezon

 

 
Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Wiedźmin – 3. sezon serialu zaprezentowany na zwiastunie. Netflix potwierdza datę premiery

 0