Tajemnica rozwiązana. CD Projekt RED potwierdza, co przedstawia pierwsza grafika z Wiedźmina 4

Tajemnica rozwiązana. CD Projekt RED potwierdza, co przedstawia pierwsza grafika z Wiedźmina 4

CD Projekt RED zapowiedział nową grę w uniwersum Wiedźmina. A teraz potwierdził, co znalazło się na pierwszej oficjalnej grafice z nią związanej.

Ostatnio gracze piszą, rozmawiają i marzą głównie o nowym Wiedźminie - nazywanym roboczo Wiedźminem 4 - którego CD Projekt RED w końcu oficjalnie zapowiedział. Podstaw do dyskusji nie ma póki co zbyt wiele. "Redzi" opublikowali tylko pojedynczą grafikę oraz poinformowali, że gra powstanie nie na autorskim REDengine (jak ostatnie odsłony serii), a w oparciu o Unreal Engine 5. Jednak twórcy stopniowo sączą w internecie wiedzę, kropelka po kropelce. Parę chwil temu CD Projekt RED potwierdził domysły graczy - wspomniana, pierwsza grafika z nowego Wiedźmina przedstawia medalion wiedźmińskiej szkoły rysia.

CD Projekt RED potwierdził wcześniejsze domysły graczy. Pierwsza oficjalna grafika z nowego Wiedźmina przedstawia medalion wiedźmińskiej szkoły rysia.

Na więcej informacji na temat Wiedźmina 4 (pozwólcie, że póki nie znamy oficjalnej, będziemy trzymać się tej roboczej nazwy)prawdopodobnie jeszcze trochę zaczekamy. Z opublikowanego na oficjalnej grafice hasła ("rozpoczyna się nowa saga") wynika, że gra przedstawi zupełnie nową historię. Niewykluczone, że nie spotkamy w niej ani Geralta z Rivii, ani Yennefer z Vengerbergu, ani Ciri. Chociaż byłoby to ryzykowne posunięcie ze strony "Redów". Wszyscy pokochaliśmy tę trójkę oraz ich perypetie. Całkowite odejście od nich byłoby stąpaniem po cienkim lodzie. Z drugiej strony CD Projekt RED ma na pokładzie zdolnych scenarzystów. Na pewno są oni w stanie stworzyć od podstaw postacie, które polubimy, oraz historię, w której zanurzymy się po uszy.

Wiedźmin 4 jest też dopiero drugą oficjalnie ogłoszoną grą, która skorzysta z dobrodziejstw silnika Unreal Engine 5 (poprzednią był STALKER 2: Heart of Chornobyl). CD Projekt RED zdecydował się na zmianę technologii, aby przyspieszyć i usprawnić produkcję, jak również ułatwić rekrutację nowych specjalistów. Całkiem możliwe, że Cyberpunk 2077 będzie ostatnią grą "Redów" opartą na ich autorskim silniku - REDengine.

Zobacz także:

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Tajemnica rozwiązana. CD Projekt RED potwierdza, co przedstawia pierwsza grafika z Wiedźmina 4

 0