Wiedźmin - Netflix zdradził obsadę serialu o przygodach Geralta z Rivii

Wiedźmin - Netflix zdradził obsadę serialu o przygodach Geralta z Rivii

Serial o Wiedźminie realizowany przez Netflixa to jeden z najbardziej oczekiwanych tytułów nie tylko w Polsce, ale także za granicą. Dotychczas zarówno scenariusz pierwszego sezonu, jak i obsada, pozostawały ściśle skrywaną tajemnicą. Jakiś czas temu poznaliśmy najważniejsze nazwisko związane z serialem, czyli aktora wcielającego się w główną rolę Geralta z Rivii, z kolei teraz Netflix postanowił odsłonić karty, ujawniając obsadę nadchodzącego projektu. Oprócz dobrze wszystkim znanego Henry'ego Cavilla podano nazwiska dziewięciu pozostałych aktorów wcielających się w role np. Ciri, Yenefer, Myszowora, Sabriny czy Eista. Nie są to wprawdzie persony powszechnie znane, ale filmowi maniacy z pewnością skojarzą je bez większego problemu.

Netflix podał nazwiska aktorów, którzy wcielą się w najważniejsze role w nadchodzącym serialu o Wiedźminie.

Wiedźmin - Netflix zdradził obsadę serialu o przygodach Geralta z Rivii

I tak, wbrew obawom niektórych osób, w rolę młodej Ciri nie wcieli się afroamerykańska gwiazda, tylko Freya Allan, która nie ma jakiś większych ról w swoim CV, lecz oczywiście w żaden sposób nie umniejsza to jej talentowi. Życiową miłość Geralta, czarodziejkę Yennefer, zagra natomiast Anya Chalotra, której też zapewne szersza widownia nie kojarzy. Kim jest 22-letnia aktorka? Otóż dysponuje ona dość sporym doświadczeniem, zwłaszcza na deskach teatru, zaś w przeszłości nominowano ją do nagrody Stage Debut Awards 2017. Poza tym śpiewa sopranem, tańczy, a także zna elementarne zasady sztuki walki, co jest dość zaskakujące - oby ekranowa Yennefer władała głównie magią :) Dotychczas jedyną większą produkcją, w jakiej wzięła udział, jest serial The ABC Murders realizowany dla stacji BBC. Najbardziej znanym nazwiskiem, nie licząc Henry'ego Cavilla, jest zaś znany m.in. z Gladiatora Adam Levy, czyli w tym przypadku serialowy Myszowór.

Oczywiście dobór aktorów do poszczególnych ról to kwestia gustu. Patrząc na ich wiek sądzimy jednak, że pierwszy sezon Wiedźmina od Netflixa skupi się na wczesnym życiu Geralta (pojawienie się młodej Ciri jedynie to potwierdza). Zapewne sporo osób zdziwi brak na tej liście Triss Merigold, jednakże pamiętajmy, iż adaptacja przygód Wiedźmina bazuje na wczesnych opowiadaniach Andrzeja Sapkowskiego, z kolei rudowłosa czarodziejka pojawiła się odrobinę później, więc zgadujemy, że jeśli drugi lub trzeci sezon doczekają się realizacji, Triss także w nich wystąpi. Przypomnijmy, iż zdjęcia do serialu ruszą już w listopadzie. Premierę pierwszego odcinka zaplanowano na bliżej nieokreśloną końcówkę 2019 roku. Konkretne informacje w tym temacie oraz opis poszczególnych epizodów zostaną podane w przyszłości. Odpowiada Wam taki dobór aktorów?

Pokaż / Dodaj komentarze do: Wiedźmin - Netflix zdradził obsadę serialu o przygodach Geralta z Rivii

 0