Wiedźmin Remake oficjalnie zapowiedziany przez CD Projekt RED

Wiedźmin Remake oficjalnie zapowiedziany przez CD Projekt RED

Wiedźmin z 2007 roku obchodzi 15-lecie powstania, w związku z tym CD Projekt RED zapowiedział remake oryginału sprzed lat. Niestety na grę przyjdzie nam trochę poczekać.

Wiedźmin, który zadebiutował 26 października 2007 roku dał początek epickiej przychodzie CD Projekt RED, która trwa do dziś. Trylogia rozsławiła polskie studio i markę wykreowaną przez Andrzeja Sapkowskiego. Pierwszy Wiedźmin, mając 15 lat na karku nie zestarzał się dobrze i widać archaiczność sterowania czy średnią jak na dzisiejsze standardy oprawę graficzną. Gra jak żadna inna z serii wymaga odświeżenia, z czego sprawę zdaje sobie CD Projekt RED, który zapowiedział Wiedźmina Remake. Obecnie nie znamy konkretów dotyczących projektu poza tym, iż tak jak kolejne części powstaje na silniku Unreal Engine 5, a nie autorskim REDengine, którego Redzi porzucili jakiś czas temu.

Wiedźmin Remake powstaje na silniku Unreal Engine 5.

Wiedźmin Remake zadebiutuje na PC i konsolach PlayStation 5 oraz Xbox Series X/S dopiero za kilka lat (nie wiemy jeszcze kiedy). Deweloperzy podkreślili w komunikacie, iż produkcja wymaga czasu, więc nawet na pierwsze konkretne informacje o niej musimy poczekać. Za grę będącą na wczesnym etapie powstawania odpowiada Fool’s Theory, w którym pracują ludzie działający wcześniej nad Wiedźminem 2: Zabójcy Królów oraz Wiedźmin 3: Dziki Gon, czyli najlepszą odsłonę serii. Powinniśmy więc spać spokojnie i nie martwić się o jakość odświeżenia.

Warto zaznaczyć, iż Wiedźmin Remake to w rzeczywistości tajemniczy Wiedźmin Canis, o którym CD Projekt RED mówił wcześniej. Zapowiedź Wiedźmina Remake to dobra wiadomość, bowiem jest to nadal dobra produkcja, która musi być dostosowana do aktualnych standardów. Studio zmieni nie tylko oprawę graficzną, ale także najpewniej sterowanie czy kilka innych szczegółów np. w zadaniach i fabule. 15 lat temu do sprzedaży trafił pierwszy Wiedźmin, natomiast teraz jedynka jest dostępna na platformie GOG za 4,49 złotych. Wiedźmin: Edycja Rozszerzona zgarniemy również za darmo, zapisując się do newslettera GOG.

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Wiedźmin Remake oficjalnie zapowiedziany przez CD Projekt RED

 0