Wiedźmin Sirius przechodzi zmiany. CD Projekt ujawnił nowe informacje o projekcie

Wiedźmin Sirius przechodzi zmiany. CD Projekt ujawnił nowe informacje o projekcie

Wiedźmin Sirius przechodzi zmiany. CD Projekt zrewidował potencjał gry w aktualnym stanie i „zredefiniował nowe ramy projektu”. Wiemy także, ile pieniędzy pochłonął obecnie projekt.

CD Projekt poinformował, że „zredefiniował nowe ramy gry Wiedźmin Sirius”. Polska spółka ujawniła, iż dotychczas na projekt przeznaczono 33,4 mln zł, które obciążają wyniki finansowe Spółki i Grupy Kapitałowej CD Projekt za rok 2022. „Wartość nakładów poniesionych do końca roku 2022 wyniosła 33,4 mln zł i obciąży wynik finansowy Spółki i Grupy Kapitałowej CD Projekt za rok 2022. Wartość nakładów dotychczas ujętych w księgach w styczniu oraz lutym 2023 roku wyniosła 9,5 mln zł i obciąży odpowiednio wynik finansowy za pierwszy kwartał 2023 roku.” – głosi komunikat. Jak przyznano, powodem decyzji są „wyniki ewaluacji zakresu i potencjału komercyjnego Projektu Sirius w pierwotnej formule i prowadzone obecnie prace nad zdefiniowaniem nowych ram projektu”. Czy produkcja ma problemy? Cóż możliwe, że anulowano projekt w dotychczasowej formie i rozpoczęto prace od zera, co niekorzystnie wpłynie na premierę.

CD Projekt poinformował, że redefiniuje Wiedźmina Sirius.

Wiedźmin 3: Dziki Gon

W takim przypadku na Wiedźmina Sirius poczekamy o wiele dłużej. Do sprawy odniósł się CD Projekt, który w oświadczeniu przesłanym serwisowi VGC napisał: „Aktualnie koncentrujemy się na tym, aby Projekt Sirius był zgodny ze strategią Grupy CD Projekt. W tym momencie nie zapewniamy wglądu w ocenę projektu ani jego potencjalne przyszłe ramy”. Firma ogłosiła w październiku ubiegłego roku, że pracuje nad kontynuacją Cyberpunka 2077, nową trylogią gier o Wiedźminie, spin-offami Wiedźmina i całkowicie nową marką. Za Wiedźmina Sirius odpowiada The Molasses Flood, amerykańskie studio, które CD Projekt nabył w 2021 roku.

CD Projekt opisywał Wiedźmina Sirius jako propozycję zarówno dla fanów uniwersum jak i nowych odbiorców. Deweloperzy przyznali, że celują w graczy lubiących mroczne gry RPG. Gra powinna zaoferować nieliniową fabułę z różnymi ścieżkami oraz system klas, aktywności sieciowe w tym kooperację i elementy PvP. Są to jednak niepotwierdzone informacje. Miejmy nadzieję, że projekt zostanie ukończony, a na jego debiut nie będziemy czekać zbyt długo. Oczywiście Redzi w zanadrzu mają inne tytuły o wiedźminach, jak choćby remake pierwszej części trylogii zapoczątkowanej w 2007 roku. Na jej nadejście mamy jednak czekać kilka lat.

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Wiedźmin Sirius przechodzi zmiany. CD Projekt ujawnił nowe informacje o projekcie

 0