Wiedźmin zaprezentowany na nowym zwiastunie. Znamy datę premiery serialu

Wiedźmin zaprezentowany na nowym zwiastunie. Znamy datę premiery serialu

Po tygodniach oczekiwań Netflix zaprezentował drugi zwiastun serialu Wiedźmin, który zdradził jedną z największych tajemnic związanych produkcją, czyli datę premiery. Pierwszy sezon przygód Geralta z Rivii trafi na platformę streamingową dokładnie 20 grudnia. Nie potwierdziły się tym samym spekulacje o udostępnieniu serialu 9 lub 19 grudnia. Na opublikowanym materiale możemy w końcu zobaczyć z bliska pierwszego potwora, a także intensywniejszą akcję. Zwiastun przybliżył również pogardę, jaką darzony jest przez ludzi tytułowy bohater. Debiutancki sezon składa się z 8 odcinków bazujących na książkach Andrzeja Sapkowskiego, a nie grach CD Projekt RED co wielokrotnie podkreślali autorzy scenariusza. Według dostępnych nieoficjalnych informacji bez względu na ewentualny sukces serialu Netflix zamówił już minimum drugi sezon produkcji. Ekipa filmowa ma więc wrócić na plan w tym lub następnym roku.

Pierwszy sezon serialu Wiedźmin zadebiutuje na Netflixie 20 grudnia 2019 roku.

W role główne wcielą się Henry Cavill jako Geralt z Rivii, Anya Chalotra jako Yennefer i Freya Allan jako Ciri. Oprócz tego na ekranie zobaczymy m.in. Anne Shaffer w roli uroczej Triss Merigold, Adama Levy jako Myszowora, Royce Pierresona jako Istredda oraz Joeya Batey jako wiernego przyjaciela łowcy potworów Jaskra. Nie zabrakło także polskiego akcentu bowiem w Sir Lazlo wcieli się znany głównie z serialu Rodzinka.pl Maciej Musiał. Warto przypomnieć, że jakiś czas temu odnośnie przygotowań do głównej roli wypowiedział się Henry Cavill. Aktor przyznał w wywiadzie, iż to gry o Wiedźminie stanowiły dla niego podstawową inspirację. Nie jest to większe zaskoczenie, ponieważ aktor nie ukrywał, iż jest ogromnym fanem nie tylko opowiadań, ale też twórczości rodzimego studia CD Projekt RED.

Serial o Wiedźminie postanowił promować autor wiedźmińskiego uniwersum Andrzej Sapkowski. Znany z kontrowersyjnych wypowiedzi pisarz przyznał, iż projekt Netflixa ma nie tylko szansę zrównać się z dokonaniami Gry o Tron od HBO, ale je przebić. Podczas panelu Lucca Comics and Games stwierdził z kolei, że chociaż jest „mistrzem gier wideo” to nigdy nie grał w tytuły CD Projekt RED. Cóż czy pewność Sapkowskiego i zapewnienia ekipy realizującej o wysokiej jakości serialu będą miały pokrycie w rzeczywistości przekonamy się 20 grudnia.

Pokaż / Dodaj komentarze do: Wiedźmin zaprezentowany na nowym zwiastunie. Znamy datę premiery serialu

 0