Wiedźmin: Zmora wilka - kolejny projekt w uniwersum nie skupi się na Geralcie

Wiedźmin: Zmora wilka - kolejny projekt w uniwersum nie skupi się na Geralcie

O serialowym Wiedźminie od Netflixa można powiedzieć wiele, ale z pewnością produkcji nie można odmówić popularności. Oczywiste było, że platforma będzie chciała wyciągnąć z marki jak najwięcej pieniędzy, a efektem jest zapowiedź nowego projektu, który tym razem przybiera formę animacji. Wiedźmin: Zmora wilka będzie jednym z głównych punktów Netflixa w kategorii anime. Animacja jest jedną z pozycji Netflixa na Festiwal Filmowy w Annecy. Fabuła produkcji tym razem nie skupi się na najsłynniejszym wiedźminie ze wszystkich, Geralcie z Rivii, ale na jego doświadczonym mentorze Vesemirze, doskonale znanym fanom z literatury Andrzeja Sapkowskiego, a także z  pierwszej, jak i trzeciej odsłony gier z serii Wiedźmin autorstwa CD Projekt Red.

Wiedźmin: Zmora wilka to nowa produkcja, która skupi się na młodości Vesemira, uzupełniają wiele luk w historii Wiedźminów.

Nowe szczegóły zdradzają, że fabuła skupi się nie na znanym z książek i opanowanym Vesemirze, tylko na jego młodszym wcieleniu. Wiedźmin będzie musiał zmierzyć się z kryzysem sumienia, podczas gdy jego światu będzie zagrażać niewyobrażalne niebezpieczeństwo. Vesemir będzie musiał długo i uważnie rozważyć, czym się zajmuje i dlaczego to robi. Lauren Schmidt Hissrich, która była twórcą, showrunnerem i producentem wykonawczym serialowego Wiedźmina na Netflixie, będzie showrunnerem również animacji, a także współproducentem. Kwang Il Han, który był reżyserem animacji i kluczowym animatorem serialu animowanego The Last Airbender, będzie reżyserował nowy projekt. Animacją zajmie się Studio Mir – twórca inspirowanego Dota 2 serialu Dota: Dragon's Blood.

Nie jest jasne, jakie konkretnie punkty fabularne zobaczymy w animacji, ale Hissrich podzieliła się kilkoma ciekawostkami, które dają dość ogólny pogląd. "Są rzeczy, o których chciałam wiedzieć, jak można wiedźminem, jak Geralt stał się wiedźminem, gdzie zaczęła się jego podróż i kto był dla niego ważny" – mówi Hissrich. Anime opowie, w jaki sposób przebiegały wydarzenia, czemu ​​wiedźmini i magowie się nie dogadują się, podczas gdy kiedyś mieli wspólne relacje. Niestety obecny opis produkcji na platformie Netflix, również nie zdradza zbyt wiele.

Pokaż / Dodaj komentarze do: Wiedźmin: Zmora wilka - kolejny projekt w uniwersum nie skupi się na Geralcie

 0