Wiele wskazuje na to, że Intel uśmierci markę Intel Extreme (update)

Wiele wskazuje na to, że Intel uśmierci markę Intel Extreme (update)

Czyżby uznana seria Intel Extreme miała przejść do historii? Według byłego pracownika popularnego producenta wiele wskazuje na taki właśnie rozwój wypadków.

Jak wynika z informacji ujawnionych na Twitterze, Intel planuje wykonać dość nieoczekiwany krok i zrezygnować z jednej z bardziej znanych serii procesorów Extreme Edition. W skład tej marki wchodzą wyłącznie wysokowydajne, a zarazem drogie układy, które przykuwają uwagę fanów ekstremalnych komputerów. Za ujawnieniem przytoczonych rewelacji stoi François Piednoël, czyli wieloletni pracownik popularnego niebieskiego producenta. Warto nadmienić, iż pożegnał on się z piastowanym stanowiskiem dokładnie rok temu, ale do tej pory posiada odpowiednią wiedzę na temat Intela oraz wtyczki w branży. Historia nie wydaje się więc wyssana z palca zaś odpowiednie stanowisko firmy (jeżeli informacje okażą się prawdziwe) zapewne poznamy w najbliższej przyszłości.

Według najnowszych przecieków Intel wkrótce ma zakończyć żywot marki Intel Extreme, w skład której wchodziły wyłącznie wysokowydajne procesory.

Wiele wskazuje na to, że Intel uśmierci markę Intel Extreme

Początki CPU Intel Extreme sięgają okolic 2005 roku, kiedy to debiutował Pentium EE 840. Pomimo zaporowych cen, które w przypadku najwyższej jakości modeli wynosiły nawet 8 tysięcy złotych, procesory cieszyły się sporym wzięciem wśród konsumentów także tych z Polski. Ciężko jednoznacznie ocenić, czy rzeczywiście powinniśmy rozpaczać z powodu ewentualnej likwidacji tej serii. Niemniej istnieje też druga opcja, że zwyczajnie zostanie ona zastąpiona innymi układami pod nową nazwą. Notabene całkiem niedawno Intel ujawnił szczegóły dotyczące procesorów Core 9, które tak naprawdę mogą okazać się zwykłymi odgrzewanymi kotletami niepotrafiącymi zawojować rynku. Więcej detali znajdziecie w osobnym newsie.

Aktualizacja 11.07.2018

Według przedstawicieli Guru3D, którzy kontaktowali się w całej sprawie z Intelem firma zaprzeczyła jakoby planowała przeprowadzać zmiany obejmujące markę Intel Extreme. Tym samym nie zostanie ona zlikwidowana, a informacja byłego pracownika producenta okazała się nieprawdziwa.

Pokaż / Dodaj komentarze do: Wiele wskazuje na to, że Intel uśmierci markę Intel Extreme (update)

 0