Wiele wskazuje na to, że PUBG zmierza na PlayStation 4

Wiele wskazuje na to, że PUBG zmierza na PlayStation 4

PUBG swego czasu zdołał zaskarbić sobie serca milionów graczy na całym świecie przy okazji popularyzując gatunek battle royale. Od momentu pojawienia się najpierw w ramach wczesnego dostępu zaś później w premierowym wydaniu wyłącznie na PC, gra pozwoliła swoim twórcom zarobić znacznie więcej pieniędzy niż początkowo zakładali. Obecnie wielu deweloperów pragnie tworzyć swoje gry oparte właśnie o wspomniany gatunek, a do trwającego szaleństwa wkrótce przyłączą się tak uznane marki, jak Battlefield czy Call of Duty. Niestety, jeśli chodzi o Playerunknown's Battlegrounds to w minionym czasie musiał on w jakimś stopniu ustąpić miejsca innemu rywalowi opartemu na modelu free-to-play Fortnite. Mimo wszystko jak pokazują statystyki SteamDB, PUBG wciąż cieszy się zainteresowaniem ze strony graczy (przez 365 dni na jej serwerach przebywało średnio milion osób).

Według najnowszych informacji koreańska komisja kwalifikacyjna przyznała ocenę dla PUBG w wersji na PlayStation 4.

Wiele wskazuje na to, że PUBG zmierza na PlayStation 4

Studio odpowiedzialne za Playerunknow's Battlegrounds pragnie podbijać nie tylko rynek PC-towy, ale także konsolowy. Owocem tego podejścia jest wydana pod koniec ubiegłego roku wersja dedykowana Xbox One. Niestety posiadacze PlayStation 4 mogli dotychczas wyłącznie marzyć o przeniesieniu najpopularniejszej gry na ich urządzenie i raczyć się zastępczym tytułem w postaci Fortnite. Jednak jak wynika z najnowszych doniesień wkrótce pragnienia fanów konsoli mogą wkrótce się spełnić. Źródło przecieku wydaje się nad wyraz wiarygodne bowiem pochodzi wprost ze strony południowokoreańskiej komisji kwalifikacyjnej. Według tej właśnie komisji 11 września dostarczono jej wydanie PUBG dedykowane PlayStation 4. Oczywiście zważywszy na sporą dawkę przemocy klasyfikacja pozwala grać w battle royala wyłącznie osobom dorosłym. Ewentualne pojawienie się portu na sprzęcie Sony ponawia pytania o cross-play, któremu japoński producent jest mocno niechętny.

Aktualnie posiadacze komputerów i Xbox One nie mogą grać razem ze sobą w ramach tej opcji, ale już, jeśli chodzi o PUBG Mobile autorzy umożliwiają cross-play pomiędzy użytkownikami Androidów a iOS-ów. Idealnym wzorem jest tutaj Fornite, który dopuszcza rozgrywkę między konkurencyjnymi platformami poza PlayStation 4, ponieważ szef Sony wielokrotnie podkreślał, że to właśnie ich sprzęt jest jedynym i najlepszym miejscem do zabawy. Nie wiemy więc, czy jeśli wydanie na PS4 rzeczywiście istnieje oraz trafi w przyszłości do sprzedaży pozwoli na tę formę rozrywki. Pamiętajmy też, że póki co są to jedyne niczym niepotwierdzone rewelacje. Musimy czekać na ewentualne oficjalne stanowisko studia odpowiedzialnego za produkt.

Pokaż / Dodaj komentarze do: Wiele wskazuje na to, że PUBG zmierza na PlayStation 4

 0