Wielka Brytania: Prey o włos przegrał w sprzedaży z Mario Kart 8 Deluxe

Wielka Brytania: Prey o włos przegrał w sprzedaży z Mario Kart 8 Deluxe

Prey to chyba najbardziej wyczekiwana gra z premierą przewidzianą na maj tego roku. Niestety, w Wielkiej Brytanii nie udało się produkcji Bethesdy wygrać z reedycją gry sprzed niemal 3 lat.

Instytut Gfk właśnie opublikował listę najlepiej sprzedających się tytułów z zeszłego tygodnia. Po raz drugi z kolei na szczycie znalazła się gra Mario Kart 8 Deluxe na Nintendo Switch. Debiutujący w piątek Prey musiał zadowolić się miejscem drugim. Co ciekawe, różnica dzieląca obydwie pozycje to zaledwie 600 egzemplarzy. Mimo wszystko zważywszy na fakt, że odświeżona na Switcha wersja Mario Kart to tytuł ekskluzywny, a Prey ukazał się na trzech platformach - świadczy tylko to o sile sprawdzonej marki. W zestawieniu warto także zauważyć, że okupująca poprzednio drugie miejsce rodzima produkcja Sniper: Ghost Warrior 3 spadła aż o 11 oczek, natomiast nadal świetnie mają się wydane dawno temu Grand Theft Auto V, zeszłoroczne Call of Duty: Infinite Warfare, Rocket League, Fifa 17 czy też Forza Horizon 3. Wszystkie powyższe tytuły znajdują się nadal w top 10.

Według testów portalu Wccftech, nawet karta graficzna z układem RX 460 i 4 GB VRAM wystarczy do rozgrywki z najwyższymi ustawieniami w 1080p przy średnio 48 FPS-ach.

Mimo wszystko deweloperzy, Arkane Studios, oraz wydawcy, Bethesda Softworks, mogą mieć powody do dumy. Ich gra zbiera bardzo dobre recenzje, średnia ocen wersji PC na Metacritic wynosi 87%. Ponadto, biorąc pod uwagę wczesne doniesienia na temat jakości i wydajności tej edycji - twórcy zdali się dotrzymać słowa i uniknąć wpadek, jakie przydarzyły się przy premierze ich poprzedniej gry, Dishonored 2. Z kolei sytuacja Mario Kart 8 Deluxe jest ewenementem i absolutnie nie powinna źle świadczyć o dziele Arkane. Produkcja Nintendo bije bowiem rekordy na całym świecie, nawet w obrębie własnej serii i stała się, po premierze Zeldy, głównym motorem napędowym sprzedaży Switch.  

Pokaż / Dodaj komentarze do: Wielka Brytania: Prey o włos przegrał w sprzedaży z Mario Kart 8 Deluxe

 0