Wielka ofensywa Twittera. Strona zbanowała kilkadziesiąt milionów kont

Wielka ofensywa Twittera. Strona zbanowała kilkadziesiąt milionów kont

Jak widzimy władze Twittera postanowiły nie patyczkować z wszelkiej maści internetowymi oszustami tylko wytoczyć przeciw nim najcięższe działo w postaci bana.

Nie ulega wątpliwości, że popularne platformy społecznościowe zalewa masa fałszywych kont, a Twitter jest jedną z ofiar tego procederu. Firma jednak nie przyglądała się biernie całej sytuacji, tylko postanowiła skutecznie działać z tego typu przypadkami. Jak wynika z najnowszych informacji ich wysiłki w ciągu ostatniego okresu osiągnęły niewyobrażalny wręcz poziom. Washington Post donosi, że firma w maju i czerwcu zawiesiła ponad 70 milionów kont, które uznano za fałszywki. Co ciekawe zaciekła ofensywa ma nadal trwać. Szacuje się, iż przytoczona liczba jest dwukrotnie większa od wyniku osiągniętego w październiku ubiegłego roku, kiedy Twitter rzekomo ujawnił sposób, jakim Rosja miała manipulować, aby wpłynąć na wybory w Stanach Zjednoczonych z 2016 roku.

W ciągu dwóch miesięcy Twitter zbanował około 70 milionów kont, które uznane zostały za fałszywe.

Wielka ofensywa Twittera. Strona zbanowała kilkadziesiąt milionów kont

Chociaż agresywna polityka serwisu może wpłynąć na jego wyniki, władze platformy zdają się nie przejmować potencjalnie niższą bazą użytkowników, jeżeli w zamian pozbędą się szkodników. Przy okazji przedstawiciel Twittera w jednym z wywiadów ujawnił, że na poważnie myślą o równoważeniu ekspresji oraz opcji swobodnego wyrażania poglądów tak, aby użytkownicy mogli czuć się bezpiecznie. Cóż, jeśli działania strony faktycznie pozytywnie wpłyną na pojawiające się na niej treści, a większość multikont, czy internetowych trolli zniknie z Twittera wyjdzie to wszystkim wyłącznie na plus. Jest to istotny problem, z którym trzeba jak najskuteczniej walczyć przy okazji nie ograniczając swobody do wypowiedzi.

Pokaż / Dodaj komentarze do: Wielka ofensywa Twittera. Strona zbanowała kilkadziesiąt milionów kont

 0