Wielka wojna o wartości miliona dolarów nadciąga do Eve Online

Wielka wojna o wartości miliona dolarów nadciąga do Eve Online

O zamaszystości Eve Online pewnie słyszeliście, nieraz zdarzały się sytuacje, gdzie w grze przelewała się masa pieniędzy. Jednak na naszych oczach może tworzyć się historia – trwają przygotowania do wielkiej wojny.

Eve Online to bardzo rozbudowana gra MMO z dynamiczną ekonomią, wielką i żywą społecznością oraz z bogatym tłem politycznym. Do tak wspaniałej produkcji nadciąga największa wojna, która z pewnością przejdzie do historii. Sprzęt o wartości miliona dolarów, tysiące graczy i jeszcze większa publiczność – co doprowadziło do gigantycznego sporu? Aby zrozumieć całą sytuację, musimy cofnąć się aż do 2013 roku, wówczas w Eve Online byliśmy świadkami walki o 300 000 USD. Zwycięzcami w tamtym okresie okazała się grupa zwana CFC (obecnie The Imperium) i w ciągu kilku następnych lat stała się potęgą świata Eve, kontrolując ogromne obszary i władając niezliczoną armią, której żadna frakcja nie mogła stawić czoła.

Wojna o milion dolarów wisi nad światem Eve Online

I to właśnie teraz zaczyna się zabawa – grupa Money Badger Coalition (MBC), której właściciel Lenny otworzył kasyno, był w stanie dzięki swoim bezdennym kieszeniom pokonać CFC i przejąć większość ich terytorium, tak też się stało. Legendarne CFC zostało zepchnięte na drugi plan, a jego założyciel The Mittani przysiągł, że odpowiednio się zemści i odzyska panowanie nad „galaktyką”. Niestety nieco później Lenny został wykluczony z gry, to jednak nie przerwało wyścigu zbrojeń i narastającej zimnej wojny pomiędzy obiema grupami. Tak od dłuższego czasu możemy obserwować pomniejsze potyczki, które można powiedzieć, przygotowują grunt pod ostateczną walkę. Szacuje się, że wartość przygotowanej floty zliczając obie strony, wynosi około 1 milion dolarów. Krążą również plotki, że atak ma rozpocząć się o 8 rano (24.01.18) czasu polskiego, jednak wszelkie działania wojenne dalej pozostają wśród strategów poszczególnych frakcji. Walkę zapewne transmitować będzie wiele kanałów Twitch, jednak dla pewności śledźcie również Reddit Eve, aby nie przegapić legendarnej potyczki.

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Wielka wojna o wartości miliona dolarów nadciąga do Eve Online

 0