Wieloletni szef Crytek ustępuje ze stanowiska. Studio powróci do formy?

Wieloletni szef Crytek ustępuje ze stanowiska. Studio powróci do formy?

Ostatnie kilka lat było ciężkich dla uznanego producenta gier, jakim jest Crytek. Problemy kadrowe związane z niewypłacaniem zaległych pensji oraz kiepska prasa mocno odbiły się na kondycji studia. Ekipa podnosi się jednak z kolan, rozpoczynając od zmian na szczycie.

Jako że zgodnie z przysłowiem ryba psuje się od głowy, obecny CEO studia Crytek ustępuje ze stanowiska. Podczas ostatniego kryzysu finansowego jaki dotknęło studio, Cevat Yerli nie był zaangażowany w to co się dzieje w firmie przez kilka miesięcy. Prawdopodobne jest więc, że taki ruch ze strony Cevata był planowany i właściwie zapowiadany już od dłuższego czasu. Miejsce Cevata zajmą jego bracia Anvi i Faruk Yerli, którzy będą wspólnie zarządzać firmą. Cevat pozostanie jednakże głównym udziałowcem. Tak drastyczna zmiana w przywództwie przychodzi wraz z premierą pierwszej od długiego czasu produkcji - Hunt: Showdown. Crytek z siedzibą we Frankfurcie będzie od teraz skupiony właśnie na tej grze, podczas gdy kijowski oddział będzie kontynuował prace nad Warface.

Twórcy kultowego Far Cry i Crysis mają za sobą ciężki okres. Czy nowi dyrektorzy oraz Hunt: Showdown wystarczą, by studio wróciło do formy finansowej?

Obecnie, kiedy firma ma silną pozycję, to najlepszy czas na docenienie świetnych wyników obecnego kierownictwa, które osiągnęli w ciągu dwóch ostatnich lat i oficjalne przekazanie stanowisk Anviemu i Farukowi" - powiedział Cevat Yerli w swoim pożegnalnym oświadczeniu. "Byłem zaszczycony mogąc pełnić stanowisko dyrektora wykonawczego firmy, którą stworzyliśmy z braćmi prawie 20 lat temu i mogąc obserwując przełomowe rzeczy, jakich ta ekipa w tym czasie dokonywała. Cieszę się, że nadal będę pomagał spółce Crytek jako udziałowiec i cieszę się na myśl o tym, co może przynieść jutro. Jestem pewien, że firma będzie dalej się świetnie rozwijać pod przywództwem Anviego, Faruka i reszty kadry zarządzającej". Cevat Yerli zrezygnował z funkcji prezesa i dyrektora wykonawczego, które to piastował od 1999 roku, kiedy powstała spółka. 

Pokaż / Dodaj komentarze do: Wieloletni szef Crytek ustępuje ze stanowiska. Studio powróci do formy?

 0