Wielordzeniowe procesory Intel Skylake-X HCC również bez lutowanego IHS

Wielordzeniowe procesory Intel Skylake-X HCC również bez lutowanego IHS

Wincyj gluta. Jak wynika z najświeższego eksperymentu overclockera o pseudonimie Der8auer, również w przypadku nadchodzących procesorów Intel Skylake-X HCC nie możemy liczyć na lutowany IHS. Niebiescy i tym razem zdecydowali się na użycie klasycznej pasty.

Skylake-X HCC to grupa najnowszych, wielordzeniowych procesorów Niebieskich. Na jej poczet zalicza się 12-rdzeniowy oraz 24-wątkowy model Core i9-7920X, a także wszystkie wydajniejsze z 18-rdzeniowym i 36-wątkowym Core i9-7980XE, wycenionym na niebagatelne 2000 dolarów. Wszystkie te układy są oczywiście kompatybilne z aktualną platformą HEDT, czyli chipsetem X299 i podstawką LGA 2066. Tym, co może w ich kontekście zaskoczyć, jest ponowne użycie przez producenta pasty termoprzewodzącej pod rozpraszaczem ciepła. Udowodnił to właśnie wspomniany Der8auer, który zdecydował się przeprowadzić proces dellidingu (usunięcia rozpraszacza ciepła) na jednej z rzeczonych jednostek.

Der8auer zdjął IHS z procesora Core i9-7920X. Jak się okazuje, rzeczony układ wykorzystuje powszechnie nielubiane rozwiązanie z pastą termoprzewodzącą.

Overclocker posłużył się Core i9-7920X, najuboższym procesorem w stawce. Nic jednak nie wskazuje na to, by pozostałe modele miały otrzymać od producenta inne rozwiązania konstrukcyjne. Zwiększyłoby to jedynie koszty ich produkcji. Do usunięcia rozpraszacza wykorzystano narzędzie Delid-Die-Mate-X, autorski produkt wspomnianego wielokrotnie Der8auera, przygotowany pierwotnie z myślą o "zwykłych" Skylake-X. Nawiasem mówiąc, tym samym uwidacznia się podobieństwo wszystkich najnowszych jednostek klasy HEDT. Cóż, czy coś jeszcze trzeba dodawać? Entuzjaści mogą ponownie zakręcić nosem. I słusznie.

Pokaż / Dodaj komentarze do: Wielordzeniowe procesory Intel Skylake-X HCC również bez lutowanego IHS

 0