Wiemy ile Epic Games Store zapłaciło za ekskluzywność Control

Wiemy ile Epic Games Store zapłaciło za ekskluzywność Control

Epic Games Store rozpoczęło swoją przygodę od podbierania pozostałym konkurentom gier na wyłączność. Dotychczas udało im się w ramach współprac udostępnić m.in. Metro Exodus, The Division 2 czy Borderlands 3. Co ciekawe pomimo dość negatywnej opinii niektórych osób o sklepie twórców Fortnite przytoczone tytułu zdołały odnieść zadowalający ich wydawców sukces rynkowy. Jedną z produkcji, która trafiła ekskluzywnie do Epic Games Store jest również ciepło odebrany Control, za którego powstanie odpowiada ekipa ze studia Remedy Entertainment, a więc ojcowie takiej kultowej serii jak Max Payne oraz Alan Wake. Dotychczas kwestie opłat ponoszonych przez władze sklepu były owiane tajemnicą jednak teraz dowiedzieliśmy się ile pieniędzy Epic wyłożył za ekskluzywność Control.

Według dostępnych informacji Epic Games Store za wyłączność Control zapłaciło 9,49 mln euro.

Wiemy ile Epic Games Store zapłaciło za ekskluzywność Control

Daniel Ahmad, starszy analityk w firmie badawczo-konsultingowej Niko Partners stwierdził w poście na Twitterze, iż Digital Bros spółka macierzysta wydawcy gry 505 Games w ramach podpisanej umowy dostała przelew w wysokości 9,49 mln euro (około 41 miliona złotych), co sama firma miała uwzględnić w swoim najnowszym raporcie finansowym zawierającym sekcje z podziałem przychodów wynikających z dystrybucji cyfrowej na dzień 30 czerwca 2019 roku, jak również szczegóły przychodów brutto z gier wideo kategorii premium. Natomiast sam raport podkreśla też, że przychody płynące z wersji komputerowej Control były znaczące. 505 Games również nie pozostało z pustymi rękoma i dostało 55% z części całej sumy. Z kolei sama kwota pozostawała kluczowym wpływem w tamtym czasie stanowiąc 26% łącznych przychodów głównego przedsiębiorstwa.

Wiemy ile Epic Games Store zapłaciło za ekskluzywność Control

Oczywiście mówimy tylko o jednej produkcji na wyłączność. Epic Games Store zgarnęło kilka innych wysokobudżetowych produktów i możemy przypuszczać, że kosztowało ich to równie sporo pieniędzy. Sam Control spotkał się z pozytywną reakcją graczy w tym branżowych ekspertów, którzy w swoich recenzjach wystawili dobre oceny. Przykładowo średnia ocen wydania PC na Metacritic wynosi na ten moment 82%. Wśród plusów wymienia się m.in. wysokiej jakości oprawę graficzną obsługującą najnowszą technologię ray-tracingu czy interesującą, wciągającą kampanię fabularną.

Pokaż / Dodaj komentarze do: Wiemy ile Epic Games Store zapłaciło za ekskluzywność Control

 0