Wiemy, ile konsol Xbox miał sprzedać Microsoft w 2021 r. Nintendo zdominowało rynek

Wiemy, ile konsol Xbox miał sprzedać Microsoft w 2021 r. Nintendo zdominowało rynek

Trwająca telenowela związana z przejęciem Activision Blizzard i dokumenty dostarczane różnym podmiotom przez Microsoft ujawniają ciekawe dane jak te dotyczące sprzedaży konsol Xbox.

Jakiś czas temu Federalna Komisja Handlu USA ogłosiła, że zablokuje sprzedaż Activision Blizzard Microsoftowi. Gigant z Redmond w odpowiedzi przedłożył FTC liczące 37 stron dokumenty, w których zawarto statystyki sprzedaży konsol Xbox. Wykres prezentuje wielką trójkę rynku konsol - Sony, Microsoft i Nintendo oraz to ile konsol sprzedała w 2021 roku. Według danych Sony sprzedało w zeszłym roku 14,7 miliona egzemplarzy PlayStation 4 i PS5, Nintendo aż 23,67 mln konsol z serii Switch, z kolei Microsoft sprzedał 8,97 miliona sztuk.

Według dokumentacji dostarczonej FTC Microsoft sprzedał niecałe 9 mln konsol Xbox w 2021 roku.

Xbox dane sprzedaży 2021 rok

Sugeruje się, że samo Nintendo zajmowało w 2021 r. 50% rynku i było pierwsze pod względem sprzedaży konsol wyprzedzając takiego giganta jak Sony. Jak można policzyć w okresie od stycznia do grudnia zeszłego roku sprzedano 47,34 mln konsol. Zdaniem serwisu Tweaktown, Microsoft prezentuje statystyki bez kontekstu i unika podania kluczowych wskaźników związanych ze swoją gamingową działalnością, a łączna liczba subskrybentów i liczba sprzedanych konsol nie są raportowane w sposób spójny. Microsoft w tym, co robi ma jednak pewien cel.

Otóż chce on wszystkich przekonać, że nie zajmuje pozycji, która zagraża i zagrozi Sony czy innemu konkurentowi po kupnie Activision Blizzard. Potencjalna dominacja i negatywny wpływ producenta na branżę gier budzą obawy nie tylko graczy, firm, ale również regulatorów. Warto przypomnieć, że w przeszłości Microsoft twierdził, iż nie zarabia pieniędzy ze sprzedaży konsol Xbox, a głównym źródłem działalności pozostają gry i Game Pass.

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Wiemy, ile konsol Xbox miał sprzedać Microsoft w 2021 r. Nintendo zdominowało rynek

 0