Wiemy, ile osób pracuje nad Wiedźmin: Polaris

Wiemy, ile osób pracuje nad Wiedźmin: Polaris

CD Projekt RED rozwija kilka gier z uniwersum Wiedźmina w tym Projekt Polaris, który jest pierwszą odsłoną nowej trylogii. Wiemy, ilu deweloperów czuwa nad tytułem i co ciekawe jest to mniejsza grupa niż w przypadku dodatku do Cyberpunka 2077.

Wiemy, ile osób pracuje nad główną grą z uniwersum Wiedźmina

CD Projekt RED działa nad Projekt Polaris, który jest najważniejszą obecnie produkcją polskiego studia. Jak wynika z raportu kwartalnego firmy nad głównym nowym Wiedźminem działa około 250 deweloperów i co ciekawe jest to mniej niż w przypadku Cyberpunk 2077: Phantom Liberty. W lipcu nad DLC pracowało ponad 300 ludzi. „To mniej niż na koniec 2022 roku, ale nadal jest to nasz największy zespół. Z drugiej strony zespół Polarisa na koniec lipca liczył prawie 260 programistów” - powiedział prezes CD Projekt, Adam Kiciński. Po premierze rozszerzenia do Cyberpunka 2077 duża część zespołu przeniesie się do działu odpowiedzialnego za Wiedźmin Polaris.

Project Polaris rozwija ponad 250 deweloperów.

Wiedźmin Polaris

Debiut Phantom Liberty ma nastąpić 26 września na PC, PlayStation 5 oraz Xbox Series X/S. W marcu 2022 roku firma po raz pierwszy ogłosiła, że pracuje nad grą Wiedźmin, która zapoczątkuje „nową sagę” dla serii. Ujawniono wówczas, że tytuł z otwartym światem będzie działał na silniku Unreal Engine 5, a nie autorskim Red Engine jak poprzednie części Wiedźmina. Oprócz Polarisa w rozwoju pozostaje Wiedźmin Sirius, który jakiś czas temu przeszedł poważne zmiany i zaczął niemal od zera. Redzi zdefiniowali nowe ramy produkcji.

Inne projekty ze świata Wiedźmina także w rozwoju

Zgodnie ze spekulacjami sprzed paru miesięcy Wiedźmin Sirius ma rozgrywać się we feudalnej Japonii z epoki Edo. Całość będzie inspirowana mangą Wiedźmin: Ronin, która trafiła na półki w 2022 roku. Zapewne Wiedźmin Sirius nie skupi się na słynnym Geralcie tylko opowie historię innego bohatera.

Wiedźmin Sirius stanowi eksperyment dla CD Projekt RED i pole do sprawdzania różnych rozwiązań. Z drugiej strony to jednorazowa przygoda, która nie powinna doczekać się kontynuacji. Ponadto studio rozwija remake pierwszego Wiedźmina, który także ma działać na UE.

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Wiemy, ile osób pracuje nad Wiedźmin: Polaris

 0