Wiemy, ilu deweloperów przygotowuje gry na Nintendo Switch 2

Wiemy, ilu deweloperów przygotowuje gry na Nintendo Switch 2

Nintendo Switch 2 może zostać zaprezentowany w 2024 roku. Tymczasem sprzęt do dyspozycji dostali już wybrani deweloperzy przygotowujący swoje projekty na nową konsolę.

8% programistów zapytanych w nowej ankiecie branżowej stwierdziło, że pracują nad grami na następną konsolę Nintendo. Tak wynika z badania przeprowadzonego przez GDC, w ramach którego zapytano ponad 3000 twórców również ze studiów niezależnych o to, na jakie platformy obecnie tworzą gry. Po raz pierwszy blisko 250 osób oświadczyło, że działa nad tytułami, które trafią na Nintendo Switch 2. Co więcej, 32% ankietowanych twórców powiedziało, iż aktualnie mocno interesuje ich właśnie nowy Switch. Pierwsze miejsce przypadło PC (62%), a drugie PlayStation 5 (41%).

8% deweloperów pracuje nad grami na Nintendo Switch 2.

Zeszłego lata VGC poinformowało, że zestawy deweloperskie Switch 2 znajdują się w rękach kluczowych studiów partnerskich, a premiera spodziewana jest pod koniec 2024 roku. Chociaż możliwe, że urządzenie trafi na rynek w 2025 r. To niewielkie grono deweloperów działających już ze Switchem 2 pewne nie odzwierciedla całej grupy posiadającej konsolę u siebie. Jako że sprzęt nie został jeszcze oficjalnie zapowiedziany, wielu deweloperów robi gry na tę platformę w ścisłej tajemnicy.

Dr Serkan Toto, dyrektor generalny firmy konsultingowej Kantan Games stwierdził niedawno, że Nintendo Switch 2 może zostać wypuszczony na rynek w cenie 400 dolarów – o 100 USD więcej niż pierwszy Switch w dniu premiery. Istnieje opcja, że za gry zapłacimy 70 dolarów. Chodzi o premierowe propozycje.

Są to nieoficjalne informacje dlatego tradycyjnie trzeba traktować je z przymrużeniem oka, licząc, że w tym roku zobaczymy Switcha 2.

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Wiemy, ilu deweloperów przygotowuje gry na Nintendo Switch 2

 0