Wiemy, jaki PC wykorzystano do prezentacji Cyberpunk 2077

Wiemy, jaki PC wykorzystano do prezentacji Cyberpunk 2077

Cyberpunk 2077 to bez wątpienia jedna z najbardziej wyczekiwanych gier, co wynika z faktu, że polskie studio CD Projekt RED za sprawą Wiedźmina 3 cieszy się opinią jednej z najbardziej utalentowanych ekip w tej branży.

Ba, poziom oczekiwań względem każdego kolejnego ich projektu jest ogromny, ale o tyle uzasadniony, że „Redzi” praktycznie zawsze bardzo wysoko zawieszają sobie poprzeczkę i co najważniejsze, udaje im się ją przeskoczyć (wystarczy tylko spojrzeć, jak bardzo rósł poziom ich gier w zakresie wiedźmińskiej trylogii). Tym samym, obecnie polski deweloper stawiany jest praktycznie na tym samym poziomie, co Rockstar czy Naughty Dog, a ujawnienie trailera Cyberpunk 2077 na zakończonych właśnie targach E3 tylko potwierdziło ogromne zainteresowanie ze strony graczy (zwiastun był jednym z najczęściej oglądanych materiałów z tej imprezy). Ten jednak nie zawierał żadnego, nawet najmniejszego fragmentu rozgrywki i Polacy postanowili zaprezentować blisko godzinę gameplayu obecnym na targach dziennikarzom za zamkniętymi drzwiami. Powoli napływa do nas coraz więcej szczegółów z tego pokazu, a najnowsze dotyczą konfiguracji PC, na jakim uruchomiono grę.

Powoli napływa do nas coraz więcej szczegółów z tego pokazu, a najnowsze dotyczą konfiguracji PC, na jakim uruchomiono grę

Jest to o tyle istotne, że prasa generalnie była zachwycona tym, co przyszło im zobaczyć, w tym i oprawą graficzną. Na szczęście demo nie wymagało zastosowania jakiegoś kosmicznego komputera rodem z NASA i wykorzystano co prawda high-endowy, ale współczesny PC z podzespołami, którymi wielu graczy może pochwalić się w swoich systemach. Na oficjalnym kanale Discord ekipy CD Projekt Red, pełniąca rolę community managera Alicja, zdradziła, że twórcy wykorzystali maszynę wyposażoną w procesor Intel Core i7-8700K, kartę graficzną NVIDIA GeForce GTX1080 Ti i 32 GB pamięci RAM. Nie wiemy jednak na jakich ustawieniach uruchomiono demo (zapewne najwyższych) ani w jakiej rozdzielczości i płynności (spekuluje się o 4K przy 30 kl./s). Pełna konfiguracja, z którą możecie się zapoznać poniżej, to obecnie spory wydatek, ale trzeba pamiętać, że producent ma jeszcze mnóstwo czasu na optymalizację (tym bardziej, że jak zdradził celuje w obecną generację konsol), a do tego za jakieś dwa lata, kiedy Cyberpunk 2077 zapewne trafi na rynek, specyfikacja ta nie będzie już robić takiego wrażenia i sprzęt o podobnych parametrach kupić będzie można za zdecydowanie bardziej przystępne sumy (zakładając, że nie będziemy mieli do czynienia z takimi sytuacjami jak kolejny boom kryptowalut czy niedobór pamięci na rynku). Nastraja to więc dość optymistycznie, ale trzeba pamiętać, że to tylko dywagacje i nie należy przykładać do tej kwestii zbyt wiele uwagi, przynajmniej obecnie.

  • CPU: Intel i7-8700K @ 3.70Ghz
  • MB: ASUS ROG STRIX Z370-I GAMING
  • RAM: G.SKILL RIPJAWS V, 2X16GB, 3000Mhz, CL15
  • GPU: NVIDIA GEFORCE GTX1080Ti
  • SSD: SAMSUNG 960 PRO 512GB M.2 PCIe
  • PSU: CORSAIR SF600 600W

Pokaż / Dodaj komentarze do: Wiemy, jaki PC wykorzystano do prezentacji Cyberpunk 2077

 0